Banner Top

Dziś Dzień Babci, jutro Dziadka!

Dziś obchodzimy Dzień Babci, a zaraz po nim Dzień Dziadka. To nieoficjalne święto mające na celu uhonorowanie wszystkich babć i dziadków.

W ten dzień, tradycyjnie wnukowie i wnuczki składają swoim babciom i dziadkom życzenia, obdarowują je kwiatami, laurkami i prezentami. Najlepszym jednak prezentem dla naszych babć i dziadków będzie z pewnością wspólnie spędzony czas.

Nowa inwestycja Koncernu ZF - nowe miejsca pracy

Częstochowa, dzięki inwestycji koncernu ZF, stanie się ośrodkiem branży automotive, który może kształtować najnowsze trendy w światowym przemyśle motoryzacyjnym.

Na spotkaniu poświęconym poszerzeniu działalności produkcyjnej i inżynieryjnej ZF oraz dynamice inwestycji na terenach specjalnych stref ekonomicznych w Częstochowie, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przekazał inwestorom uroczyście pozwolenie na działalność w strefie, związane z innowacyjnym projektem ZF.

Pokaż, jaką masz moc!

Gotowi na wielkie zmagania siłowe? Nowy rok przywitamy nowym planem treningowym, po którym żaden WF nie będzie straszny. Centrum Handlowe Auchan Poczesna zaprasza dziś, 20 stycznia na pierwsze w tym roku zajęcia z cyklu pt.: „Rodzinne spotkania ze sportem”.

Każdy rodzic wie, jak wiele energii drzemie w każdym maluchu. Dla wszystkich aktywnych dzieci, które nie wiedzą, jak spożytkować pokłady witalności przygotowano liczne zabawy ruchowe, które dodatkowo sprawdzą, ile siły drzemie w małych siłaczach. Mali goście Centrum Handlowego Auchan Poczesna będą mogli zmierzyć swoje możliwości na ogromnym siłomierzu.

9 punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Częstochowie

W Częstochowie funkcjonuje 9 punktów, które świadczą nieodpłatną pomoc prawną. W 2018 roku zmieniła się lokalizacja dwóch z nich.

Spośród wszystkich 9 punktów, dwa znajdują się w Urzędzie Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13, Punkt III i IV w siedzibie MOPS przy ul. POW, a Punkt V i VI w siedzibie MOPS przy Alei Niepodległości 20/22. Punkt VII funkcjonuje w siedzibie Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Częstochowie przy Alei Pokoju 12.

250 miejsc pracy w Częstochowie

Zlokalizowana w Częstochowie firma Cooper Standard planuje nowe inwestycje, a co za tym idzie, wzrost zatrudnienia. W ciągu najbliższych 8 miesięcy producent podzespołów samochodowych chce zatrudnić 250 osób.

Cooper Standard to amerykański koncern zajmujący się produkcją elementów samochodowych związanych m.in. z systemami przepływu płynów, uszczelnianiem karoserii, hamulcami i emisją oraz systemami tłumienia drgań w układach zawieszenia silnika i karoserii. Cooper Standard zatrudnia globalnie ponad 30 000 osób i działa w 20 krajach na całym świecie.

Ponad 380 tys. zł w Częstochowie dla WOŚP

Częstochowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeliczył pieniądze, które zostały zebrane w niedzielę do puszek i podczas licytacji. Tego dnia w Częstochowie zebrano ponad 380 tys. zł - blisko 50 tys. więcej niż w ubiegłym roku.

Pieniędzy będzie jeszcze więcej, ponieważ ciągle trwają internetowe licytacje. Wśród nich m.in serce WOŚP, które stoi obok częstochowskiego logo na placu Biegańskiego. Ta licytacja potrwa do dzisiejszego piątku. Więcej informacji na stronie: www.wosp.czest.pl.

Wektor 2017 dla częstochowskiej firmy

12 przedstawicieli biznesu i nauki otrzymało Wektory 2017. Nagrody przyznane przez Pracodawców RP trafiły do osób i firm, które swoją działalnością wyróżniają się przedsiębiorczością, innowacyjnością oraz przyczyniają się do tworzenia lepszej jakości życia gospodarczego w Polsce.

Wśród laureatów znalazł się Paweł Gos, prezes zarządu Exact Systems, częstochowskiej firmy kontrolującej jakość części i samochodów produkowanych w Polsce i Europie.

In vitro – wnioski w sobotę 20 stycznia

Prezydent Miasta Częstochowy zaprasza pary do udziału w programie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego.

Uczestnikom programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu w wysokości do 5000 zł, pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej procedury. Pozostałe koszty procedury ponoszą pacjenci.

Wnioski należy składać w sobotę, 20 stycznia 2018 roku, od godz. 9.00 do 13.00 w holu głównym Urzędu Miasta Częstochowy, na parterze, przy ul. Śląskiej 11/13. Przy naborze wniosków decyduje kolejność zgłoszeń.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px