Banner Top

cz.Informacje

Przy Boya-Żeleńskiego poślizgamy się dłużej i pod dachem

Miejskie sztuczne lodowisko po metamorfozie zostało otwarte dla wszystkich chętnych 15 listopada po południu. Zadaszenie, którego budowa w ramach programu „Kierunek przyjazna Częstochowa” kosztowała nieco ponad 5 mln zł, wydłuży sezon na łyżwy w mieście. Z obiektu będzie można korzystać codziennie w godz. 10 – 20.

Budowa zadaszenia nad lodowiskiem przy ul. Boya-Żeleńskiego 6/8 jest kolejną inwestycją zachęcającą do aktywnego spędzania wolnego czasu w zdrowy i atrakcyjny sposób. Wpisuje się tym samym w miejski program „Kierunek przyjazna Częstochowa”, mający na celu systematyczne podnoszenie komfortu życia w mieście, w tym także warunków do wypoczynku i rekreacji.

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45 ma 50 lat

Towarzyszyło im otwarcie placu rekreacji dla osób z niepełnosprawnością ruchową, który powstał tuż przy budynku szkoły, przy ul. Czecha.

W części artystycznej wystąpili uczniowie z przedstawieniem "Mały Książe" oraz piosenką "Lubię mówić z tobą". Można też było obejrzeć specjalnie przygotowany film o dniu dzisiejszym szkoły. W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz miasta, Kuratorium Oświaty, byli dyrektorzy placówki, emerytowani nauczyciele, przyjaciele szkoły i darczyńcy.

16 listopada jubileusz 50-lecia świętować będą uczniowie szkoły i ich rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Drogowe efekty budżetu obywatelskiego

Głosowanie 5. edycji BO zostało zakończone. Tymczasem realizację wielu zaplanowanych na ten rok zadań – w ramach poprzedniej edycji BO - nadzoruje Miejski Zarząd Dróg i Transportu. Obejmują one m.in. infrastrukturę dla pieszych, kierowców oraz tych, którzy wybierają jazdę na dwóch kolkach.      

To w sumie kilkadziesiąt zadań w ramach różnego rodzaju inwestycji wykonanych za łączną kwotę ponad 2,4 mln zł. Większość została już zrealizowanych.

Znajdź pracę w... 10 minut

Stolzle Częstochowa zaprasza na nietypowy event rekrutacyjny dla szukających pracy. Poszukiwani są operatorzy automatu, automatycy i brakarze wyrobów szklarskich. Speed dating już w najbliższą sobotę 17 listopada w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4.

Jak informuje Stolzle Częstochowa, zakład specjalizujący się w produkcji szkła poszukuje obecnie automatyków, operatorów automatu i brakarzy wyrobów szklarskich.

Zagłosuj w internecie na czujnik jakości powietrza dla Ciebie i sąsiadów

Mieszkańcy województwa śląskiego zgłosili 431 proponowanych lokalizacji czujników jakości powietrza w konkursie Fundacji Aviva „Wiem, czym oddycham”.

Do 5 grudnia trwa głosowanie internetowe, które zdecyduje, dokąd trafią czujniki pozwalające sprawdzać poziom smogu. Urządzenia otrzyma 100 miejsc w kraju z największą liczbą głosów.

Tym, co służą Miastu i Ojczyźnie 2018

Józef Sowa, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Częstochowie oraz Szkoła Podstawowa nr 52 im. Małego Powstańca to laureaci tegorocznych wyróżnień wręczonych w Filharmonii Częstochowskiej podczas koncertu z okazji „Urodzin Niepodległej”.   
 
Przyznawane każdego roku miejskie wyróżnienie „Tym, co służą Miastu i Ojczyźnie” jest formą uhonorowania osób i instytucji szczególnie zasłużonych w działaniu dla dobra Częstochowy i całego kraju oraz na rzecz rozwijania kultury materialnej i duchowej narodu, państwa i lokalnej społeczności. Ma sprzyjać kształtowaniu szacunku dla tradycji patriotycznych, upowszechnianiu postaw obywatelskich, a także zwiększaniu zainteresowania historią narodu i „Małej Ojczyzny”.

Głosowanie na zadania BO przez internet - jeszcze do dzisiejszej środy

Możliwość głosowania drogą elektroniczną na przyszłoroczne zadania Budżetu Obywatelskiego została przedłużona do 14 listopada, do północy.

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie internetowym głosowaniem na zadania do Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie (przeznaczone do realizacji w 2019 r.), co spowodowało w poniedziałek wieczorem (12.11) przejściowe trudności z oddaniem głosu, możliwość głosowania na zadania BO - ale tylko drogą elektroniczną - została przedłużona do 14 listopada (środa) - do północy.

14-15 listopada możliwy test syren alarmowych

Wydział Zarządzania Kryzysowego, Spraw Obronnych i Ochrony Ludności informuje, że 14 - 15 listopada w związku z krajowymi ćwiczeniami organizowanymi przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych RENEGADE-SAREX 18/II, może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu.

Ćwiczenia mają związek zescenariuszem naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px