Banner Top

cz.Informacje

Umowa na 10 nowych twistów

Po Częstochowie będą jeździć kolejne twisty. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne podpisało umowę na zakup dziesięciu nowych tramwajów. To element działań służących modernizacji sieci tramwajowej, na który miasto pozyskało dofinansowanie unijne.

Umowa pomiędzy częstochowskim MPK i bydgoskim producentem – firmą PESA, została podpisana 15 stycznia w hali tramwajowej miejskiego przewoźnika. W imieniu nabywcy podpisali ją: prezes MPK sp. z o.o. Mariusz Sikora oraz wiceprezes Robert Madej. Stronę producenta reprezentował dyrektor marketingu rynku lekkich pojazdów szynowych PES-y Robert Szot.

Rekordowa edycja Kawiarenki dla Seniora

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie podsumował 10. edycję „Kawiarenki dla Seniora” - szczególną, bo rekordową pod względem zainteresowania i frekwencji.

Od maja do grudnia 2017 roku wydano ponad 3600 karnetów uprawniających do skorzystania z oferty „kawa lub herbata za 1 zł”. To o ponad 1400 kuponów więcej niż w poprzedniej edycji.

Finał WOŚP 2018 w Częstochowie

14 stycznia, po raz 26. zagrała w Częstochowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Tegoroczne granie rozpoczęło się od tradycyjnego już biegu „Policz się z cukrzycą”, rozegranego w III Alei NMP i parkach podjasnogórskich. Z drugiej części głównej arterii miejskiej, bo z placu Daszyńskiego wyruszyła Parada Serc, która przeszła na plac Biegańskiego.

Uwaga na nieuczciwe praktyki sprzedawców węgla

Urząd Marszałkowski apeluje, aby mieszkańcy nie kupowali mułów, flotów, węgla brunatnego oraz innych paliw zakazanych do stosowania uchwałą antysmogową.

Żaden muł czy flotokoncentrat, niezależnie od ich nazw handlowych czy zastosowanych mieszanek, nie jest dopuszczony w województwie śląskim do użytkowania w piecach i kotłach. Zakaz ten obowiązuje od 1 września 2017 roku i wynika z tzw. uchwały antysmogowej przyjętej przez Sejmik Województwa.

Kolejami Śląskimi w dzisiejszy poniedziałek za darmo

Ze względu na prognozowaną bardzo złą jakość powietrza 15 stycznia Koleje Śląskie wprowadzają bezpłatne przejazdy dla kierowców.

Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu Kolejami Śląskimi wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny. W przeciwieństwie do poprzedniej edycji akcji, w tym roku nie trzeba być właścicielem pojazdu.

Częstochowski londyński piętrus

Do Częstochowy przyjechał londyński piętrowy autobus, który będzie woził mieszkańców i turystów podczas wycieczek po mieście. Koszt zakupu pojazdu i przygotowania go do kursów na dodatkowej, turystycznej linii MPK zamknie się kwotą 300 tys. zł.

Londyński „piętrus” dotarł do miasta w czwartek wieczorem. Na własnych kołach przejechał ponad tysiąc kilometrów z Holandii do zajezdni MPK, gdzie obejrzeli go m.in. prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk i prezes miejskiej spółki Mariusz Sikora.

Poznaj historię Króla Mrozu

Czy radość w Krainie Wiecznego Zimna jest możliwa, a Królowa Śniegu może mieć dobre serce? Spektakl dla dzieci, choć nie zmrozi krwi w żyłach to przeniesie widzów do niezwykłej, skutej mrozem krainy, gdzie wszystko może się zdarzyć.

Centrum Handlowe Auchan Poczesna zaprasza 14 stycznia na bezpłatne przedstawienie o zimowej tematyce.

MOPS wydał kalendarz promujący pieczę zastępczą

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie wydał kalendarz ścienny na 2018 rok, promujący rodzicielstwo zastępcze. Kalendarz powstał w ramach projektu pn. „Zmieniając dziś, projektujesz lepsze jutro”.

Ozdabiają go prace plastyczne i literackie częstochowskich uczniów, laureatów międzyszkolnego konkursu pn. „Masz serce, otwórz do niego drzwi”, którego organizatorem był MOPS.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px