Banner Top

cz.Informacje

Nowe programy zdrowotne w Częstochowie

Ruszyła realizacja trzech bezpłatnych programów profilaktyki zdrowotnej. Zostaną nimi objęte kobiety w wieku 25-50 lat, uczniowie  klas 1-6 oraz wszystkie mieszkanki i mieszkańcy miasta.

Pierwszy z programów to „Wczesne wykrywanie nowotworów złośliwych w rodzinach wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka na raka piersi i raka jajnika - badanie genetyczne BRCA1”.

Mural Europejskich Zawodowców

Mural na budynku Zespołu Szkół Technicznych nawiązuje do zawodowych praktyk, które młodzież szkoły odbywa w krajach Unii Europejskiej. Projekt muralu to dzieło Katarzyny Sławik – uczennicy ZST.   

Zdobiący ścianę szkolnego patio mural odsłonięto 23 maja. W uroczystości wziął udział przedstawiciel ambasady Republiki Federalnej Niemiec Roland Jopp.

SP nr 7 wspomina Czapkinsa i stawia na profilaktykę

„Na krawędzi” – pod takim hasłem 22 maja Szkoła Podstawowa nr 7 przypomniała postać Tomasza Mackiewicza – himalaisty, a zarazem swojego absolwenta. W szkole odbyły się także warsztaty profilaktyczne.

Uczennice i uczniowie wraz z gośćmi szkoły obejrzeli poświęcony Tomaszowi Mackiewiczowi spektakl, a potem terapeutki poprowadziły godzinne warsztaty profilaktyczne. Młodzież zastanawiała się m.in. nad kwestią poczucia własnej wartości oraz nad tym, jak wpływają na nas zachowania ludzi, którymi się otaczamy.

Bezpłatne warsztaty dla bezrobotnych

Fundacja Dla Rozwoju zaprasza bezrobotnych i poszukujących pracy do udziału w bezpłatnych warsztatach umiejętności interpersonalnych organizowanych w ramach projektu „Z nową pracą w lepszą przyszłość".

Warsztaty mają na celu m.in. podniesienie kompetencji, zdobycie nowych umiejętności, poprawę samooceny czy wymianę doświadczeń.

Dyktuś 2019 rozstrzygnięty

Znamy zwyciężczynie i zwycięzców 17. edycji miejskiego konkursu ortograficznego dla dzieci z trzecich klas szkół podstawowych.

Po przeprowadzonych w szkołach eliminacjach do udziału w finale zgłosiło się 27 uczennic i uczniów z 14 szkół. Spotkali się w finale w auli „Forum” Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” 9 maja. Ortograficzne zmagania trwały ponad godzinę.

Zasady rekrutacji – informacja dla uczniów

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020. Będzie się odbywała z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Wnioski można składać do 25 czerwca.

Zainteresowani rekrutacją rodzice, bądź opiekunowie prawni, a także sami uczniowie powinni wypełnić w formie elektronicznej formularz rekrutacyjny znajdujący się na stronie internetowej: https://slaskie.edu.com.pl/

Stop narkomanii

Diagnozę zjawiska narkomanii, a także konkretne cele i sposoby walki z nią zawiera uchwalony przez częstochowskich radnych Program Przeciwdziałania Narkomanii w Mieście Częstochowa na lata 2019 – 2020.

Dokument został przygotowany przez Wydział Zdrowia UM we współpracy z Zespołem ds. Przeciwdziałania Narkomanii i przedstawia aktualną diagnozę zjawiska narkomanii w Unii Europejskiej, w kraju oraz w samej Częstochowie.

W dzielnicy Wyczerpy powstanie Zielony zakątek

Miasto ogłosiło przetarg na budowę placu rodzinnej rekreacji „Zielony zakątek” przy ul. Fertnera. Oferty można składać do 3 czerwca.

Wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie zobowiązany do uporządkowania istniejącej zieleni, w tym wykarczowania zarośli, wykonania ukształtowania terenu pod zaprojektowane urządzenia i chodniki oraz utwardzenia nawierzchni pod montaż urządzeń.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px