Banner Top

cz.Informacje

Festiwal młodzieży Summer Chill 2018

W czerwcu odbędzie się druga edycja święta częstochowskiej młodzieży, czyli festiwal Summer Chill. Wydarzenie otworzy tegoroczny cykl imprez w Parku Wypoczynkowym Lisiniec.

W tym roku na wszystkich, którzy 8 i 9 czerwca pojawią się w Parku Lisiniec, czekać będą zarówno koncerty muzyczne, jak i szereg imprez towarzyszących, angażujących nie tylko młodzież, ale również całe rodziny. Będą konkursy i zabawy, wspólne oglądanie filmów pod gołym niebem oraz coś dla ciała, czyli strefa gastronomii.

Absolutorium dla prezydenta Częstochowy

Podczas ostatniej sesji, która odbyła się 17 maja, radni udzielili Prezydentowi Miasta Częstochowy absolutorium za 2017 rok.

Rada Miasta udzielili prezydentowi absolutorium po zapoznaniu się ze sprawozdanie rocznym z wykonania budżetu miasta Częstochowy za 2017 rok, sprawozdaniem finansowym Miasta za rok 2017 oraz opinią biegłego rewidenta z badania sprawozdania finansowego, opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach o sprawozdaniu, informacją o stanie mienia Miasta Częstochowa oraz stanowiskiem Komisji Rewizyjnej.

Polubić siebie! - 3. edycja tygodnia Życia z Niepełnosprawnością

Partnerstwo Częstochowa Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością, zrzeszające 16 organizacji pozarządowych, działających na rzecz osób z niepełnosprawnością wraz z VIII Liceum Ogólnokształcącym Samorządowym w Częstochowie po raz 3. organizuje akcję Tydzień Życia z Niepełnosprawnością pod hasłem „Polubić siebie!”.

Od poniedziałku 21 maja do soboty 26 maja będzie można uczestniczyć w kilkunastu wydarzeniach, organizowanych przez Partnerstwo Częstochowa na rzecz Osób z Niepełnosprawnością we współpracy VIII Liceum Ogólnokształcącym Samorządowym.

Pola Nadziei 2017/2018

18 maja w Ośrodku Kultury Filmowej „Iluzja” odbył się finał 21 edycji kampanii Pola Nadziei.

Podczas finału wręczono nagrody laureatom konkursów realizowanych w ramach kampanii: Żonkilowe Pole Nadziei oraz na najlepiej przebraną grupę podczas kwietniowego Marszu Nadziei.

W zdrowym ciele, zdrowy duch!

19 maja w Centrum Handlowym Auchan Poczesna skupiony jest wokół promocji zdrowia i atrakcji związanych z ruchem i świadomym stylem życia. Na gości czekają Targi zdrowia i minerałów, na których goście skorzystają z porad medycznych oraz zaopatrzą się w zdrową żywność, kosmetyki, a nawet kamienie szlachetne.

Wiosenna edycja Targów zdrowia i urody w Centrum Handlowym Auchan Poczesna skupiona będzie na nowinkach z dziedziny dietetyki, kosmetologii i medycyny.

Industria 2018 w rytmie kobiet

Ponad pół tysiąca wydarzeń, czterdzieści cztery obiekty i dwadzieścia pięć miast regionu. Tegoroczna odsłona Industriady to ukłon w stronę pracy kobiet w przemyśle.

W tym roku festiwal osiągnie pełną moc w sobotę 9 czerwca, ale dzień wcześniej, w ośmiu zabytkach, odbędzie się rozruch maszyn. To cykl wydarzeń, który powstał na prośbę tych uczestników święta szlaku, dla których jeden dzień to za mało. Do nocnego świętowania zapraszają zabytki w Bytomiu, Chorzowie, Cieszynie, Gliwicach, Siemianowicach Śląskich, Tarnowskich Górach, Łaziskach Górnych i Zabrzu.

Nowe pracownie dla osób z niepełnosprawnościami

Podopieczni Fundacji Oczami Brata będą w nich uczyć się samodzielności oraz rozwijać umiejętności, które ułatwią im start w przyszłym życiu zawodowym. Pracownie powstały w ramach realizowanego przez Fundację projektu „Pierwszy krok do samodzielności”.

Zajęcia w pracowniach mieszczących się przy ul. Łukasińskiego będą trwać 7 godzin dziennie – jak praca osoby z niepełnosprawnością na pełny etat. Dzięki temu w możliwie najbardziej realistycznych warunkach podopieczni Fundacji będą mogli przygotować się do przyszłej aktywności zawodowej.

Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie uniwersytetem

1 czerwca 2018 roku Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie zmieni nazwę na Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie.

Stosowne rozporządzenie w tej sprawie podpisał wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. O swojej decyzji minister poinformował uroczyście podczas wizyty w Uczelni 16 maja br.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px