Banner Top

Pierwszy Częstochowski Kurier Samorządowy A.D. 2018

Najważniejszy londyńczyk w mieście, jak sprawdzać jakość tego, co na co dzień wciągamy do płuc oraz gdzie się udać, aby mieć w pracy do czynienia z kamerą –  i to nie byle jaką. Na tych tematach, jak zawsze z przymrużeniem oka, koncentruje się najnowsze wydanie „Kuriera”.

Na początek mówią o zamianie niezwykle popularnego w minione wakacje – choć tylko wypożyczonego – londyńskiego autobusu na podobny, tyle że zadaszony i już własny. Nieco więcej o parametrach tego nobliwego seniora z brytyjską duszą – i dyszą – opowiada Maciej Hasik z MPK, które o kondycję piętrusa będzie dbać na co dzień. Rzecznik miejskiego przewoźnika nie roztrząsa też niepotrzebnie szekspirowskiego dylematu „to be or not to be”, ale próbuje odpowiedzieć na najważniejsze dzisiaj pytanie o przyszłość autobusu – czyli „z dachem czy bez dachu?”.

Potem co nieco o tym, co w powietrzu, a zwłaszcza o skutkach tego, co wydobywa się głównie z kominów i jak to zmienić. Pokazują, jak na bieżąco sprawdzać stan tego, czym oddychamy, zwłaszcza przed wyjściem z domu. A jest to coraz prostsze, bo mamy w mieście 25 nowych wskaźników jakości powietrza. Dowiemy się także, co ukrywa się za skrótem OZE, czemu OZE są fajne i ile unijnych środków udało się miastu na OZE pozyskać.  

Na koniec jeszcze m.in. o kamerach, tyle że takich, którymi „Kuriera” nawet by nie nakręcili. Koncern ZF rozbudowuje bowiem u nas swoją działalność, a jego mocną stroną są innowacyjne systemy bezpieczeństwa dla kierowców, których nowymi elementami są właśnie kamery. Dlaczego są powody do zadowolenia z rozbudowy motoryzacyjnego giganta właśnie w Częstochowie tłumaczy Anna Mielczarek z Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju UM. Z lotu ptaka można też spojrzeć na nasze tereny Specjalnych Stref Ekonomicznych, a tam – jak zapewnia rozmówczyni „Kuriera” – duży ruch inwestorów...

Najnowszy numer ,,Kuriera” można oglądać TUTAJ

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px