Banner Top

Warsztaty z pierwszej pomocy dla przyszłych rodziców w Częstochowie

12 marca w Częstochowie odbędą się bezpłatne warsztaty dla kobiet w ciąży i rodziców niemowląt. Głównym tematem warsztatów jest pierwsza pomoc u niemowląt i ciężarnych.
 
Ok. 75 000 – tylu rodziców w ciągu 7 lat zostało przeszkolonych z pierwszej pomocy w ramach Kampanii Bezpieczny Maluch. Kampania to największa w Polsce akcja skierowana do kobiet w ciąży i rodziców mającą na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka.

Kampania powstała z pasji do ratownictwa i rodzicielskiego doświadczenia twórców. Po wielu rozmowach z środowiskiem medycznym w całej Polsce organizatorzy zauważyli potrzebę dodatkowej edukacji przyszłych rodziców. Kampania dotyczy bezpiecznego rodzicielstwa, uzupełnia program szkół rodzenia, który nie obejmuje tak nurtującego przyszłych rodziców tematu jak pierwsza pomoc. Podczas warsztatów Kampanii Bezpieczny Maluch uczestnicy dowiadują się między innymi jak udzielić pierwszej pomocy swojemu dziecku w najczęściej występujących w pierwszym roku życia dziecka przypadkach. By utrwalić tę wiedzę organizatorzy na każdych warsztatach udostępniają kilkadziesiąt lalek, na których rodzice ćwiczą omawiane zagadnienia, każda uczestniczka dostaje również bezpłatnie Podręcznik Bezpiecznego Malucha, który zawiera schematy postępowania w  nieszczęśliwych wypadkach.

Dzięki unikalności programu warsztatów i profesjonalizmowi instruktorów Bezpieczny Maluch zdobył rekomendacje największych placówek medycznych w Polsce. W ramach Kampanii już w 12 polskich Szpitalach z oddziałami położniczo-ginekologicznymi organizowane są spotkania z rodzicami. Przez 7 lat działalności Kampania wzięła udział w kilku ważnych projektach: współtworzenie plakatu instruktażowego z resuscytacji, który wisi w przychodniach i szpitalach całej Polski; współtworzenie aplikacji na urządzenia mobilne dotyczącej pierwszej pomocy; współtworzenie z telewizją Happy TV cyklu filmów instruktażowych z pierwszej pomocy.  

Zainteresowanie Kampanią i tematyką poruszaną podczas spotkań z każdym rokiem jest coraz większe. W 2018 roku zaplanowanych jest ponad 100 warsztatów, Częstochowę Kampania odwiedzi w poniedziałek 12 marca.

Warsztaty odbędą się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. NMP pzy ul. Bialskiej 104/118 w godz.17.00-20.30. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona, dlatego śpieszcie się z rejestracją na http://www.bezpiecznymaluch.pl/.

cz.info.pl; źródło: Informacja prasowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px