Banner Top

Konferencja: Cukrzyca typu II. Jak ustrzec się choroby?

To temat kolejnej bezpłatnej konferencji, która odbędzie się w poniedziałek, 14 maja w sali konferencyjnej NZOZ INTER MED, przy ul. 1 Maja 27.

Konferencja odbywa się w ramach miejskiego „Programu wczesnego wykrywania cukrzycy typu II u mieszkańców miasta Częstochowy z zespołem metabolicznym na lata 2017-2021”, finansowanego z budżetu miasta. Program realizuje NZOZ INTER-MED.

Cukrzyca typu II - czy Ciebie też może dotyczyć?
Cukrzyca zalicza się do grupy chorób metabolicznych, czyli takich, które przyczyniają się do zaburzeń przemiany materii. Cukrzyca  typu II jest najczęściej występującym na świecie typem tej choroby. Jej rozwój następuje stopniowo, a nieleczenie cukrzycy może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. Wczesna diagnoza ma zatem kluczowe znaczenie dla przebiegu choroby i skuteczności wdrożonego leczenia.

Szacuje się, że w Polsce na cukrzycę choruje około 3 miliony osób, z tego 1 milion nie jest tego świadomy. Ogólnie na świecie widoczny jest trend wzrostu liczby chorych, co warunkowane jest rozwojem techniczno-technologicznym i zmianą stylu życia mieszkańców państw rozwiniętych. Światowa Federacja Diabetologiczna alarmuje, że w 2040 roku z cukrzycą zmagać się będzie aż 642 mln diabetyków, a więc co piąta osoba na świecie.

Cukrzycy można zapobiegać, bądź wykryć ją w takim stadium w którym nie doprowadzimy do groźnych powikłań, które według danych statystycznych  nadal skutkują śmiercią ok. 2 procent Polaków zmagających się z tą chorobą.

W celu zwiększenia świadomości częstochowianek i częstochowian, realizowany jest miejski program zdrowotny „Program wczesnego wykrywania cukrzycy typu II u mieszkańców miasta Częstochowy z zespołem metabolicznym na lata 2017-2021”. Jego relizatorem jest NZOZ INTER MED i 14 maja w godz. 16.00-18.00 zaprasza wszystkich do sali konferencyjnej, przy ul. 1 Maja 27 na bezpłatną konferencję. Prelegenci postarają się odpowiedzieć na główne pytanie konferencji: „Jak ustrzec się cukrzycy typu II?”. Wstęp wolny.
 
cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px