Banner Top

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Częstochowie

W Częstochowie trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Za nami już m.in. V Bieg Rodzinny Zabieganych , a w programie jeszcze m.in.  miejska gra rowerowa, piknik, nordic walking i oczywiście Dzień bez Samochodu.

Organizatorzy zapraszają częstochowianki i częstochowian do aktywnego udziału we wszystkich wydarzeniach, promujących zrównoważony transport, które przygotowały organizacje pozarządowe i instytucje. Szczegóły poniżej.

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, w sobotę, 22 września wszyscy użytkownicy Częstochowskiego Roweru Miejskiego (CRM) z okazji Międzynarodowego Dnia Bez Samochodu będą mogli korzystać z wypożyczanych rowerów bez opłat przez 2 pierwsze godziny użytkowania. W porównaniu z oficjalnym cennikiem o 1,5 godziny zwiększy się w tym dniu czas darmowego wypożyczenia roweru miejskiego.

- Mamy nadzieję, że ta wspólna inicjatywa firmy Nextbike Polska oraz MOSiR w Częstochowie przyczyni się do promocji sytemu CRM i jako jedna z wielu miejskich akcji promocyjnych i rowerowych inwestycji pomoże w kreowaniu proekologicznych i prozdrowotnych zachowań mieszkańców Częstochowy - mówi Marcin Mazik z MOSiR. - Rowerem jest szybciej (bo omijamy korki), zdrowiej i taniej. Zapraszamy na miejskie rowery!

UWAGA! Akcja promocyjna obowiązuje przez całą sobotę – 22 września, w godz. 00:00 – 24.00. Po przekroczeniu darmowych pierwszych dwóch godzin następuje powrót do standardowego cennika, czyli koszt trzeciej godziny to 10 zł a czwartej i każdej następnej to 14 zł.

W sobotę także, właścieciele samochodów będą mogli podróżować za darmo komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego.

Głównym celem ETZT jest promowanie transportu przyjaznego dla mieszkańców, zachęcanie ich do łączenia dostępnych środków transportu (m.in. publicznego, roweru), jednocześnie oszczędzając pieniądze, poprawiając kondycję i pozytywnie wpływając na środowisko.

ETZT ma promować wszystkie możliwe sposoby przemieszczania się, które spełnią nasze oczekiwania, a jednocześnie są przyjazne dla środowiska, a więc do jazdy na rowerze, korzystania z transportu zbiorowego, chodzenia i biegania.

czwartek 20.09.2018
„PRZESIĄDŹ SIĘ I JEDŹ – CZYM SZYBCIEJ DO CELU?” - godz. 10.00
Miejsce spotkania: Miejskie Przedszkole nr 21, ul. Przemysłowa 6
Miejsce spotkania: Miejskie Przedszkole nr 17 im. Siedmiu Krasnoludków, ul. Kozia 18
Organizator: Fundacja Chrześcijańska „Adullam”

piątek 21.09.2018
„KIEROWCA NA MEDAL” - godz. 9.00
Miejsce: Plac Biegańskiego
Organizator: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie Sp. z o.o.

sobota 22.09.2018
DZIEŃ BEZ SAMOCHODU
Darmowy przejazd komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego

NORDIC WALKING - godz. 12.00
Miejsce: Promenada im. Czesława Niemena-zbiórka pod laskiem Aniołowskim
Organizator: Stowarzyszenie Pasja do Życia

MIEJSKA GRA ROWEROWA ORAZ PIKNIK - godz. 14.00
Miejsce: Promenada im. Czesława Niemena
Organizator: Hufiec ZHP Częstochowa

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px