Banner Top

Rośnie dach nad lodowiskiem

Trwa budowa zadaszenia miejskiego lodowiska przy ulicy Boya-Żeleńskiego. Roboty potrwają do końca września. Po ich zakończeniu wydłuży się sezon zimowy, a obiekt stanie się bardzie uniwersalny.

Nowy dach znajdzie się na wysokości ponad 11 metrów, a jego powierzchnia wyniesie ponad 3 tys. metrów kwadratowych. Zadaszenie zostało tak zaprojektowane, aby osłaniało przejście z budynku MOSiR na płytę lodowiska oraz pozostałe obiekty sportowe.

Za trybunami projektowane są rolety, które osłonią widownię przed wiatrem, a jednocześnie umożliwią przewietrzanie obiektu nocą, kiedy nie będzie użytkowany. Oprócz budowy samego zadaszenia, zakres robót obejmie też m.in. przebudowę instalacji elektrycznych, przebudowę części trybun oraz muru oporowego, ustabilizowanie skarpy trybuny oraz zagospodarowanie terenu. Będzie też nowe oświetlenie i nagłośnienie. Do tej pory wykonano roboty fundamentowe: pale i stopy fundamentowe oraz słupy żelbetowe. Obecnie – od pewnego czasu - trwa już montaż konstrukcji dachu: dźwigarów z drewna klejonego.

Umowę na budowę zadaszenia miasto podpisało w marcu. Realizacją wartej blisko 5 mln zł inwestycji zajmuje się częstochowskie przedsiębiorstwo „Przemysłówka” S. A. Po zakończeniu prac obiekt będzie funkcjonować w znacznie szerszym zakresie. Zimą lodowisko będzie lepiej oświetlone i nagłośnione, wydłuży się też okres, w którym będzie można z niego korzystać. Latem obiekt wykorzystywany jako boiska i kort, będzie zacieniony i osłonięty od deszczu. Zadaszenie pozwoli też znaleźć nowe funkcje dla osłoniętej powierzchni – planuje się umieszczanie tam przenośnych elementów zabawowych dla dzieci.

cz.info.pl; źródło i foto: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px