Banner Top

Sukces Teatru Oczami Brata

Podczas Festiwalu-Konkursu Szkół Teatralnych w Kemerowie (Rosja), który odbył się w dniach 15-20 marca br. w kategorii reżyseria teatru z udziałem osób niepełnosprawnych - laureatem II nagrody za najlepszy spektakl został Paweł Bilski Prezes Zarządu naszej fundacji i uczeń Szkoły Aktorskiej przy Teatrze Jaracza w Olsztynie, za wyreżyserowanie i przygotowanie spektaklu Teatru Oczami Brata pt. „I było to dobre”.

Jury oceniało prace 370 uczestników konkursu w różnych kategoriach z czego mniej więcej połowa uczestników przesłała swoje prace w formie zaocznej. Spektakl pt. „I było to dobre” można obejrzeć z napisami w języku polskim, angielskim i rosyjskim klikając TUTAJ

Projekt powstał przy współpracy Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, Teatru Jaracza w Olsztynie oraz Fundacji Oczami Brata. W przygotowaniach pomogli uczniowie Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie.

Scenariusz i reżyseria: Paweł Bilski
Asystentka reżysera: Agata Pośnik
Muzyka: Sigur Ros/Svefn G-Englar
Montaż i nagranie: Oni filmują
Narracja: Paweł Bilski

Aktorzy: Michał Gałuszka, Karolina Świtalska, Agata Kukuła, Marta Jędrzejczyk, Ewa Trzeciak, Edyta Kwiatkowska, Bartosz Kijak, Wojciech Majchrzak, Kamil Bieniek, Mateusz Salita.

cz.info.pl; źródło: Fundacja Oczami Brata

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px