Banner Top

Utrudnienia w ruchu

W najbliższych dniach na niektórych częstochowskich drogach mogą występować utrudnienia w ruchu. Dotyczą one ulic: al. Jana Pawła II, Korkowej oraz Szczytowej.

ALEJA JANA PAWŁA II
5 listopada rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej w alei Jana Pawła II na odcinku od ul. Wilsona do Alei Armii Krajowej. Roboty, oprócz budowy samej ścieżki i chodnika, obejmują przebudowę zatoki autobusowej. W związku z prowadzonymi pracami utrudnienia wystepują na jezdni w kierunku Ronda Trzech Krzyży.

KORKOWA
Również od 5 listopada zamknięta jest ulica Korkowa, na odcinku od ul. Grzybowskiej do ul. Kusocińskiego. Utrudnienia związane są z przebudową ulicy.

SZCZYTOWA
7 listopada rozpoczęły się prace związane z przebudową chodnika na ul. Szczytowej. Zakres robót obejmuje wykonanie obustronnego chodnika wraz z wjazdami. Ulica Szczytowa pozostanie zamknięta dla ruchu kołowego na czas prowadzenia robót (zgodnie z projektem czasowej organizacji ruchu).

W związku z organizacją pierwszego „Częstochowskiego Biegu Niepodległości”, 11 listopada w godzinach 11.00-13.00 zamknięte dla ruchu będą niektóre ulice w centrum miasta.

Wyłączenie z ruchu dotyczy ulic:
- Mirowska (od pl. Daszyńskiego do Nadrzecznej), Nadrzeczna (na południe od Mirowskiej), Kanał Kohna, Krakowska (od placu Daszyńskiego do ul. Mielczarskiego), Katedralna, Ogrodowa (od placu Daszyńskiego do Katedralnej).
- Place: Biegańskiego i Daszyńskiego,
- Wszystkie ulice wewnątrz obszaru pomiędzy ulicami: Pułaskiego, Waszyngtona, III-cia al. NMP (strona południowa), Śląska.

W związku z zamknięciem ulic, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu komunikacji publicznej. Postój TAXI w III-ciej al. NMP przed placem Biegańskiego (przed tzw. „Popówką”) nie będzie funkcjonował. Na chodnikach, na trasie biegu wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu pieszym, a ruch rowerowy w tym miejscu nie będzie mógł się odbywać.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px