Banner Top

Zabrzmią dzwony dla pokoju

Na całym świecie 21 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pokoju, a w Kościele Katolickim Międzynarodowy Dzień Modlitwy o Pokój.

W związku z tym, Pforzheim - miasto bliźniacze Częstochowy w Niemczech, zwróciło się do swoich zaprzyjaźnionych miast z inicjatywą, by w tym szczególnym dniu, o godz. 18.00, we wszystkich kościołach zabrzmiały dzwony.

Dzwon to symbol pokoju, radości, życia i smutku. Jego dźwięk towarzyszył ludziom przez całe życie, oznajmiał o narodzinach i śmierci, alarmował w razie wojny, pożaru, zarazy, wzywał na nabożeństwa. Bicie w dzwony w Niemczech i w Polsce w setną rocznicę zakończenia I wojny światowej i odzyskania niepodległości przez nasz kraj będzie też znakiem i wołaniem o pokój.
 
Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny, Parafia p.w. św. Mikołaja oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska w Częstochowie popierają inicjatywę i 21 września o godz. 18.00 zabrzmią dzwony włączające ich społeczność do wspólnej modlitwy o pokój. Zgodnie z deklaracją Jasnej Góry, w czasie mszy św. w sanktuarium o godz. 18.30 wierni będą duchowo łączyć się z mieszkańcami Pforzheim, natomiast Abp Wacław Depo zapowiedział, że w tym dniu cała Archidiecezja będzie modliła o dar pokoju dla świata.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px