Banner Top

JAZZtochowa: Krzysztof Ścierański Trio

7 grudnia na scenie Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater” pojawi się Krzysztof Ścierański. W ramach cyklu koncertów JAZZtochowa wystąpi w towarzystwie Dimy Gorelika i Pétera Somosa.

Krzysztof Ścierański jest muzycznym samoukiem (ukończył Pomaturalną Szkołę Ochrony Środowiska). Po kilku latach gry w zespołach, m.in. w hard-rockowym Systemie, został w wieku 22 lat basistą jazz-rockowego zespołu Laboratorium, z którym nagrał 5 płyt i zagrał kilkaset koncertów, także za granicą, m.in. na festiwalach w Hiszpanii i w Indiach.

Al di Meola

Jeden z najwybitniejszych gitarzystów w historii tego instrumentu, kompozytor, były członek legendy jazz-rocka – zespołu „Return to Forever” – będzie promował w Częstochowie swoją najnowszą płytę „Opus”. Przed amerykańskim muzykiem zagra uznany na światowych scenach „czarodziej gitary” Adam Palma.

Początki światowej kariery kończącego w tym roku 64 lata Ala di Meoli sięgają pierwszej polowy lat 70. – jako dziewiętnastoletni instrumentalista dołączył wtedy do „Return to Forever”, grupy prowadzonej przez Chicka Coreę, mającego już ogromną renomę choćby za sprawą występów u boku Milesa Davisa.

39. Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Haliny Poświatowskiej - Finał

Uroczystość finałowa Konkursu, z wręczeniem nagród laureatom i z działaniami towarzyszącymi, odbędzie się w dniach 16-17 listopada br.

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza w tych dniach do swojej instytucji na program słowno-muzyczny „Moja dobra droga” autorstwa Włodzimierza Galickiego (muzyka) i Artura Modrzejewskiego (słowo). Program przygotowany na podstawie wierszy Wojciecha Kassa, z najnowszego tomiku poety.

JAZZtochowa: Henryk Miśkiewicz Trio

9 listopada na scenie Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater”, w ramach cyklu JAZZtochowa, wystąpi trio znanego polskiego saksofonisty – Henryka Miśkiewicza.

Henryk Miśkiewicz Trio przyjedzie do Częstochowy z nowym składem, stworzonym z okazji 50-lecia pracy twórczej lidera grupy. I obok saksofonisty, Henryka Miśkiewicza pojawią się jeszcze basista, Sławomir Kurkiewicz i perkusista, Michał Miśkiewicz. Jazzmani zagrają standardy, które ukształtowały muzycznie Miśkiewicza i które do dziś mogą zachwycać miłośników jazzu. Zapewne usłyszymy więc utwory m.in. takich sław jak Ramsey Luis, Joe Zawinul, Julian Cannonball Adderley.

Teatr Piasku Tetiany Galitsyny: Mały Książę

Filharmonia Częstochowska zaprasza na Teatr Piasku Tetiany Galitsyny - rodzinną wyprawę do świata Małego Księcia.

Zwyciężczyni programu „Mam Talent”, Tetiana Galitsyna, wraz z Gwiazdą „Mam Talent” VLODYR-em, najszybszym malarzem na świecie oraz grupą artystów, przygotowywała unikalne widowisko–historię Małego Księcia wg. Antoine de Saint-Exupéry’ego, malowaną na żywo piaskiem, światłem i na wodzie, połączoną z grą aktorów, świateł i cieni oraz techniką szybkiego malowania (Speed Painting).

Koncert Młodych Wirtuozów w ramach Jurajskiej Jesieni Muzycznej

W najbliższą sobotę – 27 października o godzinie 18.00 w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” odbędzie się Koncert Młodych Wirtuozów. Wydarzenie odbywa się w ramach VI Jurajskiej Jesieni Muzycznej. Wstęp na koncert jest wolny.

Podczas imprezy będzie można usłyszeć następujących młodych artystów:
• Emilia Szymańska (skrzypce) z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. St. Moniuszki w Katowicach; przy fortepianie będzie jej towarzyszyła Grażyna Sokalska.

Jubileuszowa wystawa malarstwa Ireny Jóźwik

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie i autorka zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Ireny Jóźwik z okazji Jubileuszu 25-lecia pracy twórczej.

Irena Jóźwik - częstochowianka, absolwentka Politechniki Częstochowskiej i Studium Sztuki Sakralnej Wyższego Instytutu Teologicznego w Częstochowie. Od 2008 r. należy do Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza.

Anna Tarnowska. Energia jednostki

Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie zaprasza w czwartek – 11 października o godz. 18.00 na otwarcie i do zwiedzania wystawy młodej artystki Anny Tarnowskiej w Galerii ZWIASTUN.

Anna Tarnowskao wystawie:
Kant mówił: „Zawsze masz traktować człowieka jako cel sam w sobie, a nie tylko środek do celu.”
Energia - pojęcie zarówno naukowe jak i potoczne. W uczniowskich zeszytach opatrzona jest pojęciem  wielkości fizycznej niezbędnej do wykonania pracy.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px