Banner Top

Koncert Doroty Osińskiej w Częstochowie

Dorota Osińska to postać od wielu lat znana w środowisku piosenki aktorskiej i poezji śpiewanej. Szerszej publiczności dała się poznać w programie THE VOICE OF POLAND, w którym zajęła II miejsce.

Jej brawurowe wykonania konkursowych utworów, w szczególności „Calling You”, wzruszały jurorów jak i miliony widzów przed telewizorami. Jej dotychczasowy repertuar tworzyli najwybitniejsi autorzy i kompozytorzy: Włodzimierz Korcz, Jerzy Satanowski, Zygmunt Konieczny, Magda Czapińska, Jacek Cygan, Ernest Bryll.

W 2004 roku pod opieką Włodzimierza Korcza wydała swój debiutancki album „Idę”, który wydała w Polsce i USA. W 2010 roku pojawił się drugi album w dyskografii Artystki - „Kamyk Zielony”. W 2013 roku, po sukcesie w programie „The Voice of Poland”, Dorota Osińska nakładem Universal Music Poland wydała trzecią płytę - „Teraz”. W grudniu 2015 wystąpiła w duecie z Jose Carrerasem. W marcu 2016 roku Dorota Osińska wystąpiła w polskich preselekcjach do konkursu Eurowizja 2016. Utwór autorstwa Ricka Allisona „Universal” zajął IV miejsce, ustępując tylko Michałowi Szpakowi, Margaret i Edycie Górniak.

„To jedna z tych artystek, której głos sprawia, że na całym ciele ma się gęsią skórkę, a łzy same napływają do oczu” - Marek Piekarczyk.

środa 20.12.2017 - godz. 18.00
Akademickie Centrum Kultury i Sportu - Klub Politechnik, Al. Armii Krajowej 23/25, Częstochowa
Bilety do nabycia na: www.KupBilecik.pl

cz.info.pl; źródło: Informacja prasowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px