Banner Top

Pierwszy język Barbary Strzelbickiej

Promocja książki Barbary Strzelbickiej „Mój pierwszy język” odbędzie się w środę 17 stycznia w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”. To już trzecia książka poetycka autorki po „Dojrzewaniu” (2011) oraz „Czułości” (2014).

Barbara Strzelbicka urodziła się na Podlasiu, dzieciństwo spędziła w Rokitnie, od wielu lat mieszka w Częstochowie. Jest absolwentką LO im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej, studiowała w Siedlcach i w Krakowie, ukończyła polonistykę i filozofię w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Pracowała jako bibliotekarka, nauczycielka historii i języka polskiego oraz jako dyrektor szkoły. Związana jest z środowiskiem literackim Częstochowy, w tym zwłaszcza z Towarzystwem Galeria Literacka oraz z Klubem Literackim „Złota Jesień”. Publikuje w Częstochowskim Magazynie Literackim „Galeria”, który współredaguje, bywa recenzentką twórczości literackiej innych autorów i kronikarką wydarzeń kulturalnych, prowadzi spotkania autorskie.

Debiutowała w 2011 r. zbiorem wierszy Dojrzewanie, w 2014 r. wydała tom Czułość. Tom „Mój pierwszy język” składa się z trzech cykli wierszy, z których środkowy, inspirowany reminiscencjami dzieciństwa i młodości, dał tytuł książce.

Wiersze tomu „Mój pierwszy język” opatrzyła posłowiem Bożena Gorska a oprawę graficzną z rodzinnych fotografii autorki stworzył Jacek M. Krasucki. Wydawcą książki jest Towarzystwo Galeria Literacka.

W trakcie wieczoru promowany będzie również numer 44. Częstochowskiego Magazynu Literackiego „Galeria”.
Prowadzenie wieczoru - Bogdan Knop
Interpretacja wierszy - Agnieszka Łopacka
Krótki recital - Zdzisław „Altana” Sierpiński

Barbara Strzelbicka: „Mój pierwszy język” -  godz. 18.00
Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1, Częstochowa

cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px