Banner Top

Międzynarodowy Dzień Jazzu: Oleś Brothers & Piotr Orzechowski

Międzynarodowy Dzień Jazzu, przypadający na 30 kwietnia, Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” rozpocznie koncertem Trio – braci Oleś z Piotrem Orzechowskim.

To drugie w dorobku braci trio fortepianowe. Po współpracy z uznanym amerykańskim pianistą Kenny Wernerem i przyjętej z entuzjazmem płycie SHADOWS, bracia zapraszają do współpracy niezwykle utalentowanego, wybitnego pianistę młodego pokolenia – Piotra Orzechowskiego vel Pianohooligan, zwycięzcę O!lśnienia 2017 w kategorii Muzyka poważna.

Nagrodę otrzymał za płytę 24 Preludes&Improvisations, „za odwagę, wirtuozerię, talent i błyskotliwość w łączenia jazzu z klasyką” – uzasadniono wybór. Prapremierowy koncert obejmuje muzykę z przygotowanego albumu z muzyką zmarłego przed kilku laty austriackiego pianisty Joe Zawinula, który zasłynął jako kompozytor i lider jednego z najsłynniejszych zespołów jazzowych wszech czasów Weather Report. Twórczość Zawinula widziana ze środkowoeuropejskiej perspektywy i z takimi punktami odniesienia ukazuje jego odrębność na tle innych kompozytorów muzyki jazzowej, dając muzykom tria możliwość eksplorowania uzupełniających się języków jazzu i muzyki europejskiej.

poniedziałek 30 kwietnia - Oleś Brothers & Piotr Orzechowski - godz. 19.00
Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1, Częstochowa
Bilety: 30 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu oraz 100 zł – pakiet 4 biletów w przedsprzedaży.

cz.info.pl; źródło: OPK „Gaude Mater”

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px