Banner Top

Literackie spotkanie z Michałem Witkowskim

Przez najbliższe cztery miesiące czeka nas prawdziwy kulturalny maraton. Akcję „Aleje – tu się dzieje!” zainauguruje spotkanie się z Michałem Witkowskim, laureatem Paszportu Polityki i Nagrody Literackiej Gdynia. Będzie promować swoją ostatnią książkę „Wymazane” i opowie co robi na planie telenoweli.

Michał Witkowski podbił szturmem literackie salony debiutancką powieścią „Lubiewo”. Kolejne książki: „Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej”, „Margot”, „Drwal”, „Zbrodniarz i dziewczyna”, „Fynf und cfancyś”, tylko umocniły jego pozycję kontrowersyjnego i ważnego głosu we współczesnej prozie polskiej.

Witkowski ma na koncie Paszport „Polityki”, Literacką Nagrodę Gdynia, był finalistą Nagrody Angelusa oraz trzykrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike. Jego książki tłumaczone są na 30 języków.

Najnowsza powieść Witkowskiego „Wymazane” rozgrywa się w miasteczku na Dzikim Wschodzie, położonym między Lasem, W Którym Rosną Same Trujaki a parkingiem dla TIR-ów „Tijuana”. Kilka bloków postawionych na bagnach, w próżni. W tej scenerii, zapełnionej całą galerią oryginałów, rozgrywa się przewrotny romans, harlequin a rebours. Wszystko odbywa się tu na odwrót niż w klasycznej historii miłosnej. Pięknego Damiana fascynują jedynie ciała stare, grube i porozciągane, a królowa pieczarek Alexis ma wobec niego podstępny plan. Historia pęcznieje od żądz i emocji. Akcja tej napisanej z niewiarygodnym epickim rozmachem powieści rozgrywa się m.in. we współczesnej Polsce, w średniowieczu, przedwojennym i wojennym Grudziądzu, a nawet na Malediwach.

poniedziałek 7 maja - Literackie spotkanie z Michałem Witkowskim - godz. 19.00
Odwach, Aleja Najświętszej Maryi Panny 45a, Częstochowa

cz.info.pl; źródło: aleje.czestochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px