Banner Top

Fotografia Bartosza Dominika

28 maja Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” zaprasza wernisaż wystawy fotografii „Bez tytułu” autorstwa Bartosza Dominika.

Wystawa stanowi pewnego rodzaju manifest, który jest główną osią całej ekspozycji. Jest to postulat, by fotografia była postrzegana w sposób akontekstualny – jako dobro samo w sobie.

Wernisaż opiera się na kontraście i poprzez ten kontrast stara się podjąć dialog z odbiorcą/widzem. Pod planszami ze zdjęciami znajdują się cytaty czołowych myślicieli, filozofów i pisarzy, m.in.: Maxa Blacka, Georga Simmela, George’a Orwella, Artura Schopenhauera, które w żaden sposób nie korespondują z ujęciami, które powinny opisywać, reprezentować i tłumaczyć. Zabieg ten prowokuje odbiorcę do tego, by zaczął postrzegać dane wypowiedzi i fotografie, jako odrębne byty – dzieła, które same w sobie stanowią wystarczająco silny przekaz i są dostatecznie informatywne.

„Bez tytułu” ma również performatywny charakter. Po obejrzeniu zdjęć – widzowie będą proszeni o zaproponowanie nazwy dla ekspozycji i wpisanie jej do specjalnego wystawowego albumu.

Wernisaż otrzymał patronat Krakowskiej Szkoły Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa. Wystawa została pozytywnie zaopiniowana przez filmowców i fotografów z tego środowiska, jak również absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Bartosz Dominik – absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na kierunkach: dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz filozofia. Kontynuuje edukację na specjalizacji reżysersko-scenopisarskiej w Krakowskiej Szkole Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa. Operator kamery i obrazu w Telewizji Polskiej S.A. (TVP). Laureat nagród filmowych, między innymi: Grand Prix w ogólnopolskim konkursie “EtnoKadr”, wyróżnienia I stopnia w ogólnopolskim konkursie “Konkurs Reportażu Amatorskiego” w Warszawie, II miejsca w II Konkursie Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Kluby w Przystajni, laureat w międzynarodowym konkursie “Planete Doc Bydgoski Aneks 2017” w Bydgoszczy. Więcej informacji na stronie: http://bartoszdominik.pl.

poniedziałek 28 maja - godz. 19.00
Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1, Galeria Słoneczna

cz.info.pl; źródło: OPK „Gaude Mater”

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px