Banner Top

Literackie spotkanie z Cezarym Łazarewiczem

Cezary Łazarewicz – to dziennikarz prasowy, reporter i publicysta, który pracował dla czołowych polskich tytułach prasowych (m.in. „Gazety Wyborczej”, „Przekroju” i „Polityki”).

Za reportaż „Żeby nie było śladów”, poświęcony historii zabójstwa Grzegorza Przemyka, otrzymał Nagrodę Literacką Nike, Nagrodę im. Oskara Haleckiego (przyznawaną najlepszym książkom popularnonaukowym poświęconym historii Polski w XX wieku) oraz Nagrodę MediaTory w kategorii Obserwator.

W tym roku Łazarewicz wydał już dwie nowe książki. Pierwsza „1968. Czasy nadchodzą nowe” to, napisana wspólnie z Ewą Winnicką, nieoczywista panorama, próbująca uchwycić fenomen najbardziej zbuntowanego roku XX w. Druga „Koronkowa robota” skupia się na jednej z najgłośniejszych przedwojennych spraw kryminalnych w Polsce. Łazarewicz śledzi historię Gorgonowej, która oskarżona o brutalny mord na siedemnastoletniej Lusi, szybko stała się najczarniejszym z czarnych charakterów II Rzeczpospolitej. Reporter próbuje w swojej książce rozwiązać dwie zagadki. Nie tylko ustalić, czy Gorgonowa była winna, ale także co się z nią stało po zwolnieniu z więzienia 3 września 1939 roku.

poniedziałek 11 czerwca - godz. 19.00
Odwach obok Ratusza, Aleja Najświętszej Maryi Panny 45A,

cz.info.pl; źródło: aleje.czestochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px