Banner Top

Alternatywa Między Ścianami: Depresja selera

Depresja selera – to podkolorowana i uwspółcześniona wersja „Wahadełka”, zrealizowana trochę na przekór oryginałowi, który opowiadał kameralna historię chorego psychicznie mężczyzny uzależnionego od kobiet jego życia: siostry i matki.

Akcja dramatu ograniczała się do konkretnego, peerelowskiego okresu, co w naszym spektaklu znajduje groteskowy ekwiwalent: opowieść toczy sie w nieprawdopodobnym przedziale czasowym, bohaterowie nie starzeją się, żyjąc i przezywając swoje czyny tak w okresie tuz powojennym, jak współczesnym. Ich życie to niejako życie tego kraju, ciągnące się w nieskończoność, przerywane zdarzeniami ważnymi i błahymi, które wydają się niczym od siebie nie różnić.

Główny bohater tez jest odmienny, to już niekoniecznie człowiek chory, a wycofany. Po swojemu w dalszym ciągu terroryzuje najbliższych i jest przez nich  terroryzowany. Stalinizm, przeobrażenia ustrojowe, czasy obecne – wszystko to trwa i przemieszcza się, zamienia miejscami. Trwała jest tylko niemożność, brak zaangażowania, które są w naszym spektaklu rzeczywistymi chorobami głównego bohatera – Michała.

środa 25 lipca - godz. 20.00
Teatr Fieter: „Depresja selera” wg. „Wahadełka” Filipa Bajona
Teksty: Filip Bajon, Robert Konowalik
Obsada: Radosław Czupryński, Anna Juros-Brejwo, Paulina Musiał, Hanna Spólna, Tomasz Huras
Muzyka, scenografia, reżyseria: Robert Konowalik.
Miejsce: Scena między Ratuszem i Odwachem
W razie złej pogody spektakl odbędzie się w OPK Gaude Mater, ul. Dąbrowskiego 1.

cz.info.pl; źródło: aleje.czestochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px