Banner Top

Artystyczne piątki

Wszyscy zainteresowani sztuką mogą rozpocząć weekend na otwartym „Artystycznym Piątku” z twórcami ze Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Częstochowskiego.

29 marca o godz. 19.00 w galerii ZPAP w alei NMP 57 odbędą się przedświąteczne warsztaty plastyczne, zakończone happeningiem na placu Biegańskiego. Wstęp wolny.

„Artystyczne piątki” to nowe, cykliczne spotkania dla wszystkich zainteresowanych sztuką, na które zaprasza do swojej siedziby nasz ZPAP. Są otwarte, bezpłatne, planowane na każdy ostatni piątek miesiąca. Stanowią doskonałą okazję do poznania środowiska częstochowskich artystek i artystów zrzeszonych w ZPAP, obejrzenia ich dzieł, podpatrywania ich przy pracy, dyskusji o sztuce przy kawie i słodkościach oraz wspólnego tworzenia prac plastycznych na wybrany temat.

Na marcowym „Artystycznym Piątku” zapanuje świąteczny, wiosenny nastrój. Uczestniczki i uczestnicy warsztatów wykonają kilkumetrową rzeźbę wielkanocną, z którą w ramach happeningu przejdą III Aleją na plac Biegańskiego. Wydarzeniu będzie towarzyszyła specjalna, plenerowa sesja fotograficzna, a w trakcie jego trwania powstanie film dokumentujący akcję.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px