Banner Top

Filmowy piątek z Magdaleną Cielecką

Magdalena Cielecka, ceniona aktorka teatralna i filmowa. Na scenie zadebiutowała w 1992 r. rolą dziecka w przedstawieniu „Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej na deskach krakowskiego Teatru Starego.

Trzy lata później ukończyła PWST w Krakowie i po raz pierwszy wystąpiła przed kamerami w filmie „Pokuszenie”. Za kreację, którą stworzyła w tym obrazie Cielecka otrzymała szereg prestiżowych nagród m.in. na FPFF w Gdyni, na Festiwalu w Genewie i Tokio. W 2000 r. aktorka zagrała w filmie „Amok” w reżyserii Natali Korynckiej-Gruz. Za rolę tą otrzymała nominację do „Orła", Polskiej Nagrody Filmowej dla najlepszej aktorki roku 1999.

Ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról filmowych i teatralnych. Ostatnio zwróciła uwagę widzów niezwykłymi kreacjami w filmach „Zjednoczone Stany Miłości” i „Pitbull”. Niebezpieczne kobiety” oraz serialach „Belfer” oraz „Belle Epoque”. Choć na co dzień związana jest z Warszawą, bywa w Częstochowie. Dzieciństwo spędziła w Żarkach-Letnisku. Na swoją szkołę średnią wybrała VII Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie, w którym uczyła ceniona przez nią polonistka. Dla lekcji z nią zdecydowała się uczęszczać do klasy biologiczno-chemicznej. To za sprawą polonistki zainteresowała się teatrem, a do egzaminów wstępnych do szkoły aktorskiej przygotowywał ją częstochowski aktor Marek Ślosarski.

Największą popularność zdobyła dzięki filmowi „Samotność w sieci” oraz roli w serialu „Magda M.”, a przede wszystkim dzięki rolom teatralnym, szczególnie w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. Od 2008 jest członkiem zespołu Nowego Teatru w Warszawie.

Program filmowego piątku:
17.15 - pokaz filmu „Zjednoczone Stany Miłosci”
19.00 – spotkanie z Magdaleną Cielecką
20.30 – pokaz filmu „Zakochani”

Uwaga!
Organizatorzy informują, że 10 sierpnia podczas filmowego piątku z Magdaleną Cielecką na sali w Kinie Studyjnym OKF „Iluzja” obowiązuje ograniczona ilość miejsc – 120, jest to spowodowane obowiązującymi przepisami przeciwpożarowymi. Wejście na salę będzie możliwe od godz.17.00 do 17.15 czyli od pokazu filmu „Zjednoczone Stany Miłości”. Osoby, które przyjdą na samo spotkanie z Magdaleną Cielecką o godz.19.00, będą wpuszczane pod warunkiem dostępności wolnych miejsc.

cz.info.pl; źródło: aleje.czestochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px