Banner Top

Michał „Żyto” Żytniak: Summer of rave

9 marca Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” zaprasza na wystawę malarstwa Michała Żytniaka, zatytułowaną Summer of rave.

Michał „Żyto” Żytniak urodzony w 1983 r. w Częstochowie, teraz tworzy i mieszka w Warszawie. Jego ojciec był malarzem, więc rysownie i malowanie towarzyszyły Michałowi od małego.

Po liceum wyjechał za granicę do Irlandii, gdzie spędził 6 lat. Po powrocie zajął się swoją wielką pasją - muzyką rap - co zaowocowało debiutanckim albumem pt. „Żyto” w 2012 roku.

Kontynuował karierę muzyczną i w 2014 roku wydał kolejny album pt. "WIRY", nakładem wytwórni Prosto, do której okładka powstała na podstawie jego rysunków. W 2015 roku rozpoczął studia na Wydziale Grafiki Warsztatowej Częstochowskiej Akademii Jana Długosza. Tam rozpoczęła się na dobre jego przygoda z malarstwem. W jego twórczości dominują tematy odnoszące się do współczesności, inspirowane zjawiskami pochodzącymi z mediów społecznościowych i życia miejskiego. Całość jest ujęta w charakterystycznej i kolorystycznej formie satyry.

sobota 9 marca - godz. 19.00
Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1

cz.info.pl; źródło: OPK

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px