Banner Top

(Niedoszły) Szlagier z wyraźnym faworytem

Jeszcze przed rozpoczęciem rundy wiosennej wszyscy kibice śledzący zmagania w Nice 1 lidze ostrzyli sobie apetyty na starcie Chojniczanki Chojnice z Rakowem Częstochowa, które miało być absolutnym szlagierem dwóch czołowych ekip w tabeli. Mecz, który miał odbyć się 2 marca w ramach 20. kolejki został jednak odwołany z powodu złego stanu boiska. Minęły prawie dwa miesiące i nastroje związane z tym spotkaniem są zgoła odmienne.

O ile Chojniczanka nadal jest w czubie klasyfikacji, bowiem plasuje się na czwartym miejscu i do wicelidera traci tylko dwa oczka, o tyle postawa Rakowa w ostatnich tygodniach pogorszyła się diametralnie.

  • Kategoria: cz.Sport

Marazm Rakowa i przełamanie Skry

Dwie najlepsze częstochowskie drużyny piłkarskie w zupełnie innych nastrojach kończyły mecze ligowe w miniony weekend. Pierwszoligowy Raków poniósł kolejną porażkę, podczas gdy trzecioligowa Skra wreszcie zainkasowała komplet punktów.

W przypadku dyspozycji Rakowa śmiało można powiedzieć, że to już kryzys.

  • Kategoria: cz.Sport

Włókniarz zwycięża w Zielonej Górze!

Ostatni bieg był decydujący. Fredrik Lindgren po kapitalnej szarszy, wyszedł na czoło stawki pietnastego wyścigu niedzielnego meczu i przypieczętował triumf forBET Włókniarza Częstochowa w Zielonej Górze! Szwed zainkasował w całym meczu komplet punktów (14+1).

Tym samym, żużlowcy spod znaku Lwa są obecnie wiceliderem w tabeli ligowej.

  • Kategoria: cz.Sport

Sukcesy częstochowskich kijkarzy w inauguracji Pucharu Europy w Mińsku

W sobotę, 21 kwietnia, w Mińsku został rozegrany pierwszy etap Pucharu Europy Nordic Walking. Park Zwycięstwa gościł zawodników z Białorusi, Rosji, Polski, Austrii, Niemiec i Francji.

Zawody zorganizowane pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki Białorusi rozgrywane były na dwóch dystansach - pięciu i dziesięciu kilometrów. W obu wystartowała dwójka reprezentantów Viking Nordic Team Częstochowa.

  • Kategoria: cz.Sport

Skra mierzy się ze słabeuszem. Zwycięstwo czymś koniecznym

W 24. kolejce trzeciej ligi piłkarze Skry Częstochowa zagrają na wyjeździe z fatalnie spisującym się Pniówkiem Pawłowice Śląskie, który na wiosnę zdobył zaledwie dwa punkty i walczy o utrzymanie. W sobotę podopieczni Pawła Ściebury będą zdecydowanym faworytem i brak zwycięstwa będzie oznaczał, że u Skrzaków dzieje się źle.

W środku tygodnia częstochowianie odrobili zaległości i tylko zremisowali bezbramkowo u siebie z Rekordem Bielsko-Biała.

  • Kategoria: cz.Sport

Daleka pielgrzymka Rakowa po punkty

W sobotnie popołudnie Raków Częstochowa zagra kolejny mecz w Nice 1 lidze. W 27. serii gier podopieczni Marka Papszuna zmierzą się na wyjeździe z Bytovią Bytów. Oba zespoły słabo spisują się na wiosnę i pilnie potrzebują punktów, aby ugasić mniej lub większy pożar w swoim otoczeniu. Dla czerwono-niebieskich to najdalsza podróż w tej rundzie – oby nie na darmo.

Bytovia walczy w tym sezonie o utrzymanie się w gronie pierwszoligowców.

  • Kategoria: cz.Sport

Gorzki remis Skry

Wydaje się to nieprawdopodobne, ale fakty są bolesne. Skra Częstochowa w trzech ostatnich meczach ligowych zdobyła tylko dwa punkty, a zdaniem wielu obserwatorów powinna zainkasować ich dziewięć. Brak szczęścia, skuteczności, proste błędy (niepotrzebne skreślić) sprawiają, że częstochowianie na własne życzenie nie potrafią wygrać meczu. Podobnie było w minioną środę w starciu z Rekordem Bielsko Biała.

Zaległe spotkanie z 19. kolejki miało być inne niż te poprzednie.

  • Kategoria: cz.Sport

Skra odrabia zaległości. U siebie będzie lepiej?

Na wyjazdach grają słabo, żeby nie powiedzieć źle. U siebie jednak są zupełnie innym zespołem i na to liczą kibice, którzy w środę wybiorą się na obiekt przy ul. Loretańskiej, aby obejrzeć zaległe spotkanie z 19. kolejki rozgrywek trzeciej ligi, w którym Skra Częstochowa zmierzy się z Rekordem Bielsko-Biała.

Pierwotnie ten mecz miał odbyć się 17 marca, ale ze względu na zły stan boiska trzeba było znaleźć inny termin. Teraz już nic nie powinno stanąć na przeszkodzie, aby rozegrać to miejmy nadzieję udane dla Skry spotkanie.

  • Kategoria: cz.Sport

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px