Banner Top

Skra przedstawiła plan przygotowawczy. Jeden sparing już za nimi

Skra Częstochowa rozpoczęłą przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek trzeciej ligi. Lider po jesiennych zmaganiach ma już za sobą pierwszy mecz kontrolny, w którym okazał się lepszy od drugoligowca Garbarnii Kraków. Przed częstochowianami jeszcze osiem zaplanowanych sparingów.

Skra zakończyła zmagania w rundzie jesiennej trzeciej ligi na pozycji lidera, toteż solidnie przygotowuje się do wiosennych zmagań, aby nadal utrzymać wysoką formę.

Niesamowite boje częstochowskich drużyn! Tie-breaki ze zmiennym szczęściem

Emocji nie brakowało w 18. kolejce rozgrywek siatkarskiej pierwszej ligi. Obie częstochowskie drużyny stoczyły pasjonujące mecze, w których o losach zwycięstwa decydowały tie-breaki. Ostatecznie AZS Częstochowa okazał się lepszy w Krakowie od AGH, natomiast Norwid minimalnie przegrał w Tomaszowie Mazowieckim z Lechią. Przebieg obu spotkań był dla naszych ekip analogiczny.

Podopieczni Krzysztofa Stelmacha przegrywali już w Grodzie Kraka 0:2 i zanosiło się na sporego kalibru niespodziankę.

Raków zremisował w sparingu z liderem drugiej ligi

Piłkarze Rakowa Częstochowa mają za sobą pierwszy mecz sparingowy w 2018 roku w ramach przygotowań do wiosennych zmagań w Nice 1 lidze. Beniaminek zaplecza Lotto Ekstraklasy zremisował bezbramkowo w Lelowie z liderem drugiej ligi GKS-em Jastrzębie. Nie wynik był jednak najważniejszy, a sprawdzenie formy zawodników.

Podopieczni Marka Papszuna zajęli bardzo wysokie trzecie miejsce w Nice 1 lidze na koniec 2017 roku.

Rozpędzony AZS gra w Krakowie i liczy na... Norwida

W 18. kolejce siatkarskiej pierwszej ligi ekipa AZS-u Częstochowa na wyjeździe zmierzy się z AGH Kraków. Faworytami są niewątpliwie biało-zieloni, którzy są niepokonani od ośmiu spotkań i znajdują się na drugim miejscu w tabeli z takim samym dorobkiem punktowym co lider z Tomaszowa Mazowieckiego.

Krakowianie są na piątej lokacie i tracą do AZS-u osiem oczek.

Norwid gra z liderem. Zrobi przysługę dla AZS-u?

Niezwykle wymagające zadanie czeka siatkarzy Exact Systems Norwid Częstochowa w sobotnie popołudnie, kiedy to w ramach 18. kolejki rozgrywek pierwszej ligi zagrają na wyjeździe z liderem tabeli Lechią Tomaszów Mazowiecki. Podopieczni Radosława Panasa wygrali dwa ostatnie mecze, jednak teraz poprzeczka wzrasta kilkukrotnie.

Częstochowianie są jednak w stanie sprawić niespodziankę i urwać przynajmniej oczko wyżej notowanym rywalom, którzy jako beniaminek zaplecza PlusLigi spisuje się znakomicie.

Norwid pokonuje młodzież ze Spały i umacnia się w tabeli

W minioną środę odbyła się już 17. kolejka rozgrywek siatkarskiej pierwszej ligi. Nie było niespodzianki w starciu Exact Systems Norwid Częstochowa z SMS-em PZPS Spała. Gospodarze pewnie wygrali 3:0 i umocnili się w tabeli.

Częstochowianie byli zdecydowanym faworytem tego starcia.

Wychowankowie wracają do Lwów

Dwójka wychowanków Lwów Częstochowa - Nikodem Mlek oraz Daniel Ordon w sezonie 2018 znów będzie reprezentowała "biało-zielone" barwy w rozgrywkach speedrowerowych. Pierwszy z nich wraca po roku w MS Śląsku Świętochłowice, drugiego można nazwać wręcz "wielkim nieobecnym" ostatnich miesięcy.

Obaj zbyt wiele w sezonie 2017 nie startowali.

Pełna rehabilitacja Norwida i zwycięstwo nad faworytem!

Takie niespodzianki lubią siatkarscy kibice w Częstochowie. Ekipa Exact Systems Norwida pokonała u siebie faworyzowany Krispol Września 3:1 w meczu 16. kolejki rozgrywek pierwszej ligi. Przed tym spotkaniem zdecydowanie więcej szans dawano gościom, ale podopieczni Radosława Panasa kolejny raz udowodnili, że nie należy ich przedwcześnie skreślać.

Siatkarze Norwida źle zainaugurowali 2018 rok, bowiem dosyć wyraźnie przegrali w Krakowie z tamtejszym AGH 0:3 i mogło wydawać się, że w starciu z Krispolem Września we własnej hali wcale nie będzie lepiej.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px