Banner Top

cz.Sport

Turecki trener poprowadzi AZS

Sinam Cem Tanik - to nowy trener częstochowskiego AZS-u. Były siatkarz m.in. AZS-u Olsztyn (2006-2008) czy też topowych tureckich klubów związał się z biało-zielonymi i zastąpi na stanowisku szkoleniowca Krzysztofa Stelmacha.

W przeszłości Tanik prowadził również m.in. Effector Kielce.

Jerzy Brzęczek nowym selekcjonerem reprezentacji Polski!

Polski Związek Piłki Nożnej zakończył proces wyboru selekcjonera reprezentacji Polski, którym zostanie Jerzy Brzęczek. Oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca będzie miała miejsce w poniedziałek, 23 lipca o godzinie 12:30 w sali konferencyjnej na stadionie PGE Narodowym.

Podczas konferencji prasowej zostaną przedstawione plany selekcjonera oraz nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski.

Więcej ścigania w ramach speedrowerowych ME

Dwudziestu czterech zawodników stanie 26 lipca (czwartek) do rywalizacji w krajowych eliminacjach Mistrzostw Europy w speedrowerze. Turniej rozpocznie się o godzinie 17:00, a w obsadzie na dzień dzisiejszy widnieje sporo ciekawych nazwisk.

Pierwotnie swój udział w polskich eliminacjach do Indywidualnych Mistrzostw Europy zadeklarowało 32 chętnych.

Smektała wygrywa przy Olsztyńskiej. Pech Musielaka

Bartosz Smektała wygrał półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski, który został rozegrany na torze w Częstochowie. Drugie miejsce zajął Maksym Drabik, a trzecie Janusz Kołodziej. W finale zameldowali się również: Piotr Protasiewicz, Norbert Kościuch i Daniel Kaczmarek.

O sporym pechu może mówić jedyny reprezentant gospodarzy - Tobiasz Musielak.

W piątek powalczą o awans do IMP

Częstochowska SGP Arena będzie miejscem walki o kolejne osiem miejsc w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski. Faworytem turnieju jest Maksym Drabik, którego rywalami będą m.in. Janusz Kołodziej, Grzegorz Zengota czy Piotr Protasiewicz.

Zawody rozpoczną się o godzinie 17:00. Jedynym reprezentantem gospodarzy będzie Tobiasz Musielak.

Widać poprawę u Zagara: Nie śpimy, działamy

Postawa Mateja Zagara w niedzielnym meczu forBET Włókniarza Częstochowa z Fogo Unią Leszno miała gigantyczny wpływ na końcowy sukces gospodarzy. Takiego Słoweńca biało-zielonym oglądało się bardzo przyjemnie.

Niedzielne spotkanie dla słoweńskiego komandosa rozpoczęło się jednak fatalnie.

Za miesiąc finał MIMP. O złoto pojadą Drabik, Smektała, Kubera, Gruchalski

3 sierpnia (piątek) w Częstochowie poznamy tegorocznego Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski. Złota wywalczonego przed rokiem w Rybniku bronił będzie reprezentant Fogo Unii Leszno - Bartosz Smektała.

Ubiegłoroczny finał rozegrany został 15 lipca w Rybniku. Triumfował wówczas Bartosz Smektała przed Dominikiem Kuberą i Kacprem Woryną, który brązowy medal zapewnił sobie w biegu dodatkowym, kiedy pokonał Oskara Polisa.

Twierdza przy ul. Olsztyńskiej obroniona!

Cóż to był za mecz! Ściganie do samego końca i dopiero ostatni bieg, decydujący o losach spotkania. Drużyna forBET Włókniarza wygrała u siebie z Fogo Unią Leszno - 47:43. Kluczowe były dwa nominowane starcia, wygrane podwójnie.

Liderem gospodarzy był Leon Madsen (13 pkt.). Dla gości prym wiódł Bartosz Smektała (10).

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px