Banner Top

cz.Sport

Miała być rehabilitacja za porażkę z Unią. Jest kolejna porażka

W Częstochowie miejscowy forBET Włókniarz musiał w piątek uznać wyższość Betard Sparty Wrocław w meczu 6. rundy PGE Ekstraligi. Goście, wzmocnieni w tym spotkaniu Maciejem Janowskim, który wrócił po kontuzji, kontrolowali przebieg spotkania i zakończyli je, wygrywając różnicą 8 punktów.

O takim, a nie innym przebiegu spotkania świadczyło zbyt wiele dziur w drużynie gospodarzy.

Znamy terminarz rozgrywek Ekstraklasy na sezon 2019/2020

Ekstraklasa S.A. opublikowała terminarz ligowy na sezon 2019/2020. Rozgrywki rozpoczną się 19 lipca 2019 roku, a ich zakończenie zaplanowano na 23 maja 2020 roku. Zgodnie z założeniami nowego kontraktu mediowego w przyszłym sezonie spotkania będą rozgrywane tylko w 15 poniedziałków.

W pozostałych kolejkach będzie rozgrywany dodatkowy mecz w niedzielę. Godziny spotkań oraz zestaw par zostaną podane w pierwszym tygodniu czerwca.

Pieniążek wraca do walki w Portugalii

Blisko dwa miesiące po wygranej w Rajdzie Korsyki, Łukasz Pieniążek wraca do walki w rajdowych mistrzostwach świata WRC 2 Pro. Czwartym w tym roku startem częstochowianina będzie na przełomie maja i czerwca Rajd Portugalii, w którym rok temu polski kierowca stanął na drugim stopniu podium WRC 2.

Zgodnie z planem reprezentant fabrycznej, brytyjskiej ekipy M-Sport nie brał udziału w dwóch ostatnich, południowoamerykańskich rundach WRC w Argentynie i Chile.

Panas powiedział "pa" Norwidowi

Siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa tegoroczny sezon w pierwszej lidze zakończyli na szóstym miejscu. Biorąc pod uwagę aspiracje podopiecznych Radosława Panasa przed rozpoczęciem zmagań, można ten wynik uznać za rozczarowanie. Doświadczony szkoleniowiec rozstał się z ekipą z ul. Jasnogórskiej.

Skra skończyła sezon. Kolejka cudów także w drugiej lidze

W 34. kolejce piłkarskiej drugiej ligi Skra Częstochowa przegrała na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg 1:2 i ostatecznie zakończyła zmagania na zapleczu Fortuna 1 Ligi na solidnym jedenastym miejscu. Gospodarze niedzielnej rywalizacji, mimo triumfu, nie zdołali utrzymać się w tej klasie rozgrywkowej.

Żużlowy hit mocno rozczarował

Zaległy hit 5. kolejki PGE Ekstraligi w Częstochowie mocno rozczarował. Ekipa forBET Włókniarza została wręcz rozbita przez Drużynowego Mistrza Polski. Porażka nie bolałaby z pewnością tak mocno, gdyby nie była takich rozmiarów.

Ekipie Włókniarza udało się ugrać ledwie... 31 punktów.

Raków mistrzem Fortuna 1. Ligi!

Po ogromnych emocjach z Fortuna 1 Ligą żegnają się GKS Katowice i Bytovia Bytów. Bytovia wygrała w Katowicach po golu 96. minucie bramkarza Andrzeja Witana, ale taki wynik spowodował, że obie drużyny spadają z ligi.

Wigry natomiast po sensacyjnej wygranej w Częstochowie zachowały ligowy byt! Raków z kolei został mistrzem 1 ligi.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px