Banner Top

cz.Sport

Wielka siatkówka w Częstochowie! HSC areną finałów Klubowych Mistrzostw Świata

Częstochowa będzie gospodarzem tegorocznych finałowych zmagań Klubowych Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn. W Hali Sportowej Częstochowa 1 i 2 grudnia zagrają cztery najlepsze drużyny klubowe świata, wyłonione wcześniej w rozgrywkach grupowych z udziałem 8 zespołów.

Klubowe Mistrzostwa Świata zawitają do Polski po raz drugi.

  • Kategoria: cz.Sport

Siatkarze AZS będą promowali Częstochowę!

Rozstrzygnięty został kolejny przetarg na promocję Częstochowy poprzez sport. W zakresie promocji poprzez zespół siatkarski, biorący udział w rozgrywkach I ligi, jedynym oferentem był AZS Częstochowa. Umowa do końca 2018 r., która jest w trakcie podpisywania, opiewa na blisko 600 tys. zł.

Klub będzie realizował promocję Miasta Częstochowy podczas wszystkich spotkań w roli gospodarza oraz wszystkich spotkań wyjazdowych.

  • Kategoria: cz.Sport

Siatkarskie szlify, bo sezon tuż, tuż

Do rozpoczęcia siatkarskiego sezonu w pierwszej lidze coraz mniej czasu. Z tego powodu AZS Częstochowa i Exact Systems Norwid Częstochowa szlifują formę. Jedni i drudzy rozgrywają sparingi, a ci pierwsi jeszcze dokonują ostatnich zakupów na rynku transferowym.

O ile w przypadku klubu z ul. Jasnogórskiej wszystko przebiegało pomyślnie, harmonijnie i bardzo spokojnie, o tyle los akademików był w pewnym momencie bardzo niepewny.

  • Kategoria: cz.Sport

Częstochowscy kijkarze zakończyli zmagania w Pucharze Polski

W sobotę w Hajnówce odbył się siódmy etap Pucharu Polski Nordic Walking, a jednocześnie finał dziewiątej edycji najstarszego, największego i najbardziej prestiżowego cyklu w Polsce.

Częstochowscy nordicowcy święcili sukcesy zarówno indywidualne, jak i drużynowe.

  • Kategoria: cz.Sport

21. Rajd Warmiński: Pieniążek i Mazur wygrywają w treningowym starcie przed Rajdem Polski

Łukasz Pieniążek pilotowany przez Przemysława Mazura wygrywają 21. Rajd Warmiński, zostawiając za sobą weteranów tej imprezy – Zbigniewa Staniszewskiego i Sebastiana Rozwadowskiego.

Załoga Skody Fabii R5 ścigająca się na co dzień w Rajdowych Mistrzostwach Świata oddała ubiegłorocznym zwycięzcom szutrowego rajdu tylko dwa odcinki specjalne triumfując na pozostałych siedmiu.

  • Kategoria: cz.Sport

Sukcesy w na czeskich matach

W miniony weekend w czeskim Frydek-Mistek odbyła się 4. edycja zawodów Excuse Submission Only z udziałem częstochowskiego klubu Rio Grappling Club - gdzie trenować można brazylijskie Jiu-Jitsu. U naszych południowych sąsiadów na podium stała trójka zawodników.

Mowa o Mateuszu Nicie, Kubie Majchrzyku i Tomaszu Stodulskim.

  • Kategoria: cz.Sport

Kolarski szturm na Częstochowa Trek Race

Zjechali do Częstochowy z całego kraju, przywożąc ze sobą najsprawniejsze w Polsce rowery. Na czele uformowanego przez nich bojowego szyku stanęli ci najbardziej waleczni i zaprawieni w bojach: Jens Voigt, Dariusz Baranowski i Cezary Zamana. Na dany sygnał ruszyli z Alei Najświętszej Marii Panny.

Przed nimi do pokonania była wielowiekowa Jura Krakowsko-Częstochowska. Bielejące w słońcu wapienne skały, powykrzywiane od starości, ale wciąż mocarnie wyglądające drzewa.

  • Kategoria: cz.Sport

Koniec wyjazdowej niemocy! Skra wygrywa w Wejherowie!

To może być zalążek dobrej passy piłkarzy Skry Częstochowa, którzy występują na boiskach drugoligowych. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie u siebie nad Stal Stalowa Wola 3:2, podopieczni Pawła Ściebury w niedzielne popołudnie pokonali na wyjeździe Gryf Wejherowo 1:0.

To pierwszy triumf beniaminka zaplecza Fortuna 1 Ligi poza własnym boiskiem. Dzięki temu Skrzacy są coraz bliżej opuszczenia strefy spadkowej.

  • Kategoria: cz.Sport

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px