Banner Top

Robert Brzęczek żegna się z piłką

  • Published in cz.Sport

Dość niespodziewaną informację przekazał klub KS Skra Częstochowa w artykule opublikowanym na swojej stronie internetowej - „Mroźny wieczór na Lorecie. Trener Dziółka o pierwszym treningu i planach”. Otóż Robert Brzęczek postanowił zakończyć przygodę z piłką co jest równoznaczne z pożegnaniem się z trzecioligowcem.

Syn Jerzego Brzęczka w lipcu obchodzić będzie 22 urodziny.

Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał w FC Tirol Innsbruck, gdzie przyszedł na świat. To tam rozgrywał pierwsze mecze, a następnie w SK Sturm Graz i FC Wacker Tirol, by w sezonie 2007/08 przenieść się do Wisły Kraków. W kolejnych latach brat cioteczny Jakuba Błaszczykowskiego grał w Rakowie Częstochowa (zarówno I jak i II drużynie), MKS-ie Kluczbork, Olimpii Zambrów, Błękitnych Stargard Szczeciński i Skrze Częstochowa. Niemalże co rundę zmieniał klub, czego efektem jest, że od trzech lat zagrał w sześciu klubach.

Powołując się na statystyki drużyny opublikowane na łamach strony klubowej częstochowskiej Skry widzimy, że trener Jakub Dziółka dał mu szansę gry przez 213 minut, lecz pomocnik ani razu nie asystował przy bramkach kolegów, ani sam też nie pokonywał bramkarza rywala. Miał jednak spory wkład w świetną rundę jesienną Skry, która prowadzi w III lidze z dorobkiem 36 punktów i 3 "oczkami" przewagi nad Stalą Brzeg i Ślęzą Wrocław.

cz.info.pl, Konrad Cinkowski, foto: Waldemar Deska

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px