Banner Top

Trzeci nabytek Rakowa. Białorusin z ukraińskiej ekstraklasy

  • Published in cz.Sport

Trzeci zawodnik dołączył do kadry zespołu dowodzonego przez Marka Papszuna przed rundą wiosenną obecnego sezonu. We wtorek (9 stycznia) umową z Rakowem związał się Artem Rakhmanov, białoruski piłkarz, który ostatnio występował w ukraińskiej ekstraklasie.

27-letni Białorusin może występować na środku obrony. Urodzonego w Mińsku piłkarza cechują bardzo dobre warunki fizyczne - 195 centymetrów wzrostu.

Rakhmanov już był w grudniu w Częstochowie, gdzie przechodził testy pod okiem sztabu szkoleniowego. Artem wypadł na nich pozytywnie. - Szukaliśmy zawodnika na środek defensywy. Kłopoty ze zdrowiem ma Lukas Duriska i chcieliśmy wzmocnić rywalizację właśnie w tej formacji. Rakhmanov przyjechał do nas by wziąć udział w treningach, a z jego postawy nie krył zadowolenia trener Marek Papszun - mówi prezes Rakowa Janusz Żyła.

Rosły obrońca przeszedł dzisiaj badania lekarskie, a następnie podpisał kontrakt, który obowiązywał będzie co najmniej do końca obecnego sezonu. Klub w umowie zastrzegł sobie możliwość przedłużenia kontraktu o kolejne trzy lata. Rakhmanov ostatnio występował w zespole Czarnomorca Odessa, gdzie w ekstraklasie ukraińskiej zagrał w siedmiu spotkaniach. W przeszłości nasz nowy zawodnik był również graczem między innymi Levadii Tallin czy FK Mińsk. Artem ma za sobą także epizody w młodzieżowych reprezentacjach Białorusi. W zespołach U-19, U-20 i U-21 rozegrał łącznie 36 meczów, w których zdobył 4 bramki.

cz.info.pl, Konrad Cinkowski, źródło: rksrakow.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px