Banner Top

Rozpędzony AZS zagra z TSV Sanok. Będzie rewanż za porażkę?

• Published in cz.Sport

Rozgrywki siatkarskiej pierwszej ligi nabierają tempa po przerwie świąteczno-noworocznej. W najbliższą sobotę odbędzie się już 16. seria spotkań, w której AZS Częstochowa podejmie w hali na Zawodziu TSV Sanok. W pierwszym starciu obu drużyn niespodziewanie wygrali gospodarze. Teraz zdecydowanymi faworytami są biało-zieloni.

Oba zespoły dzieli spora różnica punktowa.

Sanoczanie w poprzedniej kolejce wygrali u siebie z Olimpią Sulęcin bez straty seta i obecnie zajmują ósme miejsce ze stratą dwunastu oczek do AZS-u, który w tym samym czasie zwyciężył na bardzo trudnym terenie w Nysie z tamtejszą Stalą 3:1. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha mają jeden mecz rozegrany więcej, toteż znajdują się na fotelu lidera i chcieliby utrzymać się na nim co najmniej do przyszłego tygodnia.

W pierwszym meczu obu ekip niespodziewanie lepsi byli zawodnicy TSV, którzy wygrali 3:1. Wówczas forma akademików nie była rewelacyjna, toteż rywale wykorzystali okazję i zapisali w swoim dorobku trzy punkty. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. AZS to główny faworyt do zwycięstwa rozgrywek pierwszoligowych, natomiast sanoczanie walczą, aby dostać się do fazy play-off. Częstochowianie powinni zrobić wszystko, aby zrewanżować się za porażkę i kontynuować pasmo wygranych. Biorąc pod uwagę ostatnią formę ekipy spod Jasnej Góry, można spodziewać się, że tak będzie. Przeciwnika nie można jednak lekceważyć.

Początek rywalizacji w sobotę o godz. 18:00. Dwie godziny wcześniej odbędzie się mecz Exact Systems Norwid Częstochowa z Krispolem Września. Kibice, którzy zakupią bilety na to spotkanie, mecz AZS-u będą mogli obejrzeć za darmo.