Banner Top

Zarząd Rakowa debatował nad współpracą z miastem. „Liczmy na większe zaangażowanie”

  • Published in cz.Sport

Kluby grające w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy i Nice 1 Ligi w znaczący sposób promują miejscowości, w których występują. Liczymy, że włodarze Częstochowy w jeszcze większym stopniu zaangażują się we współpracę, która może przynieść obopólne korzyści. Brak zespołu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia w naszym mieście na pewno byłby ciosem wizerunkowym dla całej częstochowskiej społeczności – czytamy w komunikacie Rakowa Częstochowa po zebraniu Zarządu Klubu.

Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy o tym, że beniaminek Nice 1 ligi nie jest zadowolony z dotacji jaką dostał z tytułu „promocji miasta poprzez piłkę nożną” i wystosował poniższy komunikat:

„W dniu 22 grudnia 2017 roku Rada Miasta Częstochowy uchwaliła budżet na 2018 rok. Przewiduje on kwotę 1,8 mln zł brutto na promocję miasta poprzez piłkę nożną. Oznacza to, że nasz Klub, w przypadku wygrania przetargu na pełną kwotę, uzyska maksymalnie średniorocznie (na lata 2017 i 2018) 850 tys. zł brutto. Kwota jest wynikiem pomniejszenia zabudżetowanej sumy o 100 tys zł kary umownej za 2017 r., którą zmuszeni będziemy zapłacić, ponieważ Klub – chcąc brać udział w kolejnym przetargu – nie może pozostawać w sporze prawnym z miastem Częstochowa. Kwota 850 tys. zł jest niewspółmierna do potrzeb Klubu i poziomu rywalizacji. W związku z powyższym, w najbliższych dniach dojdzie do nadzwyczajnego zebrania zarządu Klubu. O wyniku rozmów poinformujemy w osobnym komunikacie".

Wspomniane nadzwyczajne zebranie Zarządu Klubu odbyło się 12 stycznia. Na oficjalnej stronie Rakowa można przeczytać wnioski wyciągnięte z tego spotkania.

„Przy okazji prac nad budżetem, Klub zabiega o to, żeby ważnym partnerem Rakowa zostało miasto Częstochowa. Jak wcześniej informowaliśmy na rok 2018 w budżecie miasta przewidziano kwotę 1,8 mln złotych brutto na promocję miasta poprzez piłkę nożną. Władze Klubu dziękują wszystkim osobom: radnym, samorządowcom, politykom, posłom, senatorom i pozostałym, którzy osobiście zaangażowali się na rzecz współpracy miasta z klubem.

Raków Częstochowa ma wysokie ambicje sportowe, społeczne i edukacyjne. Nieustannie dążymy do podnoszenia poziomu sportowego i organizacyjnego w naszym klubie. W związku z tym potrzeby finansowe są duże. Raków dzięki sprawnemu funkcjonowaniu zdobywa istotną część potrzebnych środków we własnym zakresie. Partnerska współpraca z miastem pozwoliłaby pozyskać brakujące finanse ze środków miejskich i tym samym w sposób istotny poszerzyłaby możliwości funkcjonowania klubu.

Wyżej wymieniona kwota jest bardzo ważna w budżecie Rakowa, jednak niewystarczająca do realizacji celów. Dlatego trwają w tej chwili liczne spotkania mające na celu pozyskanie brakujących środków. Klub rozmawia z przedstawicielami różnych środowisk społecznych i politycznych. Spotykamy się z poparciem, a także zrozumieniem naszych działań oraz dostrzegamy chęć współpracy między środowiskami. Spotkania te są obiecujące i dobrze rokują na przyszłość. Od efektów tych rozmów będzie zależała przyszłość klubu i tego jakie cele Raków Częstochowa będzie mógł sobie stawiać w najbliższej przyszłości.

Piłka nożna jest doskonałym nośnikiem reklamowym. Kluby grające w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy i Nice 1 Ligi w znaczący sposób promują miejscowości, w których występują. Liczymy, że włodarze Częstochowy w jeszcze większym stopniu zaangażują się we współpracę, która może przynieść obopólne korzyści. Brak zespołu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia w naszym mieście na pewno byłby ciosem wizerunkowym dla całej częstochowskiej społeczności.

Cały czas mamy nadzieję, że hasło „Łączy nas piłka” będzie aktualne w naszym mieście i zjednoczy wszystkie środowiska wokół Rakowa!”.

Raków Częstochowa w rozgrywkach Nice 1 ligi zajmuje wysokie trzecie miejsce z niewielką stratą do prowadzącej dwójki w tabeli. Dobre wyniki sportowe niestety nie przekładają się na współpracę z miastem. Głównym problemem jest brak nowoczesnego stadionu, ale kością niezgody są także inne aspekty takie jak kibicowskie incydenty. Przekonamy się jak na powyższy komunikat zareaguje magistrat. Tymczasem zawodnicy pod wodzą Marka Papszuna skupiają się na przygotowaniach do rundy wiosennej. Został już nakreślony plan sparingów przed obozem w Turcji. Częstochowianie 20 stycznia zmierzą się w Lelowie z GKS-em Jastrzębie, następnie 27 stycznia zagrają w czeskiej Karvinie z tamtejszym MFK Karvina, a 3 lutego w Brzegu rywalem RKS-u będzie Miedź Legnica.

Krystian Natoński, cz.info.pl, Źródło: rksrakow.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px