Banner Top

Pełna rehabilitacja Norwida i zwycięstwo nad faworytem!

  • Published in cz.Sport

Takie niespodzianki lubią siatkarscy kibice w Częstochowie. Ekipa Exact Systems Norwida pokonała u siebie faworyzowany Krispol Września 3:1 w meczu 16. kolejki rozgrywek pierwszej ligi. Przed tym spotkaniem zdecydowanie więcej szans dawano gościom, ale podopieczni Radosława Panasa kolejny raz udowodnili, że nie należy ich przedwcześnie skreślać.

Siatkarze Norwida źle zainaugurowali 2018 rok, bowiem dosyć wyraźnie przegrali w Krakowie z tamtejszym AGH 0:3 i mogło wydawać się, że w starciu z Krispolem Września we własnej hali wcale nie będzie lepiej.

Tak mogli pomyśleć tylko ci, którzy nie śledzą na co dzień poczynań zespołu z ul. Jasnogórskiej, bowiem częstochowianie wielokrotnie pokazywali, że w najmniej oczekiwanym momencie potrafią sprawiać niespodzianki.

Wrześnianie przed tą kolejką byli na trzecim miejscu i liczyli na umocnienie się w czubie tabeli. W pierwszym starciu obu drużyn lepszy od Norwida był Krispol, toteż goście liczyli na powtórkę z rozrywki. Srogo się zawiedli, bowiem gospodarze poprzeczkę zawiesili bardzo wysoko. W premierowym secie minimalnie lepsi okazali się jeszcze przyjezdni i kibice tej drużyny sądzili, że wszystko zmierza zgodnie z planem. Ich problemy tak naprawdę zaczęły się od drugiej odsłony. W niej do wyłonienia triumfatora potrzebna była gra na przewagi, w której lepszy był Norwid. To mocno tchnęło częstochowian do przodu, którzy uwierzyli, że są w stanie tego dnia pokonać faworyzowanych rywali. Wielu spodziewało się równie zaciętej rywalizacji w kolejnych partiach, a tymczasem miejscowi nie pozwolili przeciwnikom na rozwinięcie skrzydeł, triumfując dwukrotnie w pewnym stylu i w całym meczu 3:1.

To, mimo wszystko, niespodziewane zwycięstwo, tym bardziej, że za trzy punkty, sprawia, że Norwid jest na szóstej lokacie i umacnia się w środkowej części tabeli, obecnie znajdując się bliżej czołowych lokat. W następnej kolejce częstochowianie zagrają u siebie już w środę przeciwko outsiderowi ze Spały. Jeżeli ekipa spod Jasnej Góry nie zlekceważy rywali, wówczas powinna sięgnąć po kolejny komplet punktów i bardzo mocno przybliżyć się do upragnionej fazy play-off.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Krispol Września 3:1 (23:25,27:25,25:20,25:19)

Krystian Natoński, cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px