Banner Top

Norwid przypieczętuje awans do play-off?

Tylko jednego punktu brakuje siatkarzom Exact Systems Norwid Częstochowa, aby oficjalnie zapewnić sobie grę w fazie play-off rozgrywek siatkarskiej pierwszej ligi. Podopieczni Radosława Panasa w 21. kolejce zagrają u siebie ze Ślepskiem Suwałki i postarają się dopełnić formalności.

Łatwo nie będzie, ponieważ suwałczanie są na wysokim trzecim miejscu i teoretycznie mogą jeszcze powalczyć o wyższą lokatę.

W poprzedniej serii gier Ślepsk stoczył zacięty bój u siebie z Krispolem Września, wygrany 3:2. Norwid natomiast wyraźnie uznał wyższość rywalowi zza miedzy w derbowej rywalizacji, przegrywając 0:3 z AZS-em w hali na Zawodziu.

Teoretycznie ekipa Radosława Panasa nie musi nawet zdobywać jednego oczka w dwóch ostatnich kolejkach rundy zasadniczej, aby zapewnić sobie udział w fazie play-off. Częstochowianie są na siódmej pozycji i mają przewagę sześciu punktów nad dziewiątym KPS Siedlce, który koniecznie musi wygrać dwa spotkania za pełną pulę, aby dogonić Norwid. Lepiej jednak dmuchać na zimno i samemu jak najszybciej zapewnić sobie to, czego nie udało się dokonać w minionym sezonie.

Siatkarze z ul. Jasnogórskiej postarają się zmazać plamę po derbach i wrócić na zwycięską ścieżkę. Już nieraz udowadniali, że potrafią rywalizować z wyżej notowanymi rywalami, zwłaszcza we własnej hali. Ponadto częstochowianie niewiele tracą do czołowych lokat (trzy punkty straty do czwartego miejsca), toteż ewentualne zwycięstwo poprawi ich sytuację w tabeli.

W pierwszym starciu obu drużyn lepszy okazał się Ślepsk, który wygrał dopiero po tiebreaku. Duże prawdopodobieństwo, że równie wyrównany mecz odbędzie się w sobotę.

Początek rywalizacji o godz. 17:00.

Krystian Natoński, cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px