Banner Top

AZS wygrywa w Tomaszowie i zostaje liderem rozgrywek!

Kapitalna passa AZS-u Częstochowa wciąż trwa! Podopieczni Krzysztofa Stelmacha w sobotnie popołudnie rozgrywali mecz 21. kolejki rozgrywek siatkarskiej pierwszej ligi w Tomaszowie Mazowieckim z tamtejszą Lechią. Było to starcie lidera z wiceliderem tabeli. Lepsi okazali się biało-zieloni, którzy są o krok od zwycięstwa w rundzie zasadniczej.

Przed tym spotkaniem Lechia miała jeden punkt przewagi nad AZS-em.

W pierwszym starciu obu drużyn podopieczni Krzysztofa Stelmacha zwyciężyli 3:1, toteż gospodarze sobotniej rywalizacji szukali rewanżu, jednocześnie zapewniając sobie pierwszą lokatę po rundzie zasadniczej. Skończyło się tylko na planach, bowiem akademicy zawiesili wysoko poprzeczkę.

Już pierwszy set udowodnił, że spotkały się dwie czołowe drużyny w lidze. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była gra na przewagi, w której lepsi okazali się częstochowianie. Rewelacyjny beniaminek zaplecza PlusLigi powetował sobie straty z nawiązką w drugiej partii, którą wygrał bardzo wysoko. To był zdecydowanie najbardziej jednostronny set w tym meczu. AZS wrócił do dobrej gry w trzeciej odsłonie, którą zapisał na swoją korzyść. Biało-zieloni zamierzali sięgnąć po pełną pulę, ale miejscowi nie odpuszczali.

Szczyt emocji nastąpił w czwartym secie. Lechia walczyła o doprowadzenie do tie-breaka, natomiast AZS chciał wygrać za trzy punkty. Podobnie jak w premierowej odsłonie spora rzesza kibiców na trybunach, również z Częstochowy, była świadkiem gry na przewagi. W niej doszło do sporej kontrowersji. Przy zagrywce Sławomira Stolca siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego nagle stanęli wmurowali, prawdopodobnie myśląc, że gra została przerwana bądź sędzia nie użył gwizdka. Arbiter pozostał niewzruszony i po krótkiej naradzie z drugim sędzią przyznał punkt częstochowianom. To oznaczało zwycięstwo ekipy spod Jasnej Góry 3:1.

Dzięki temu AZS awansował na fotel lidera z dwoma punktami przewagi nad Lechią. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej częstochowianie zagrają u siebie z przedostatnią Olimpią Sulęcin i powinni przypieczętować pierwsze miejsce w tabeli. Warto podkreślić, że siatkarze Krzysztofa Stelmacha są niepokonani już od dwunastu spotkań i nie zamierzają przerywać tej passy.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – AZS Częstochowa 1:3 (24:26,25:16,21:25,24:26)