Banner Top

Norwid wykonał plan minimum i zapewnił sobie play-off

Przed 21. kolejką rozgrywek siatkarskiej pierwszej ligi ekipa Exact Systems Norwid Częstochowa potrzebowała jednego punktu, aby zapewnić sobie udział w fazie play-off. Plan minimum został zrealizowany, bowiem podopieczni Radosława Panasa przegrali we własnej hali ze Ślepskiem Suwałki 2:3.

Jak się później okazało, nawet brak jakiejkolwiek zdobyczy punktowej Norwida i tak zagwarantowałby im awans do czołowej ósemki, bowiem dziewiąty KPS Siedlce przegrał w tej serii gier 0:3 z Krispolem Września.

Częstochowianie chcieli jednak wziąć sprawy w swoje ręce i samemu nie pozostawić złudzeń, że faza play-off po prostu im się należy. Ponadto siatkarze Exact Systems pragnęli zmazać plamę po wysokiej porażce w derbach z AZS-em tydzień temu.

Ich rywal przed tą kolejką zajmował trzecie miejsce i zamierzał co najmniej utrzymać tę lokatę. W pierwszym starciu obu drużyn Ślepsk wygrał z Norwidem dopiero po tie-breaku. Okazało się, że starcie w hali przy ul. Jasnogórskiej było bardzo podobne.

Pierwsze dwa sety należały do przyjezdnych. W obu przypadkach suwałczanie byli lepsi w końcówkach. Mogło wydawać się, że Norwid nie będzie w stanie niczego wskórać, ale gospodarze kolejny raz udowodnili, że niewolno ich skreślać. Ekipa Radosława Panasa wróciła do gry w trzeciej i czwartej partii, doprowadzając do tie-breaka. W nim emocji także nie brakowało. W pewnym momencie Norwid prowadził już trzema oczkami, ale niestety nie potrafił pójść za ciosem. Ślepsk okazał się minimalnie lepszy i po dwu i półgodzinnej batalii wygrał 3:2.

Częstochowianie, mimo porażki mogą być jednak zadowoleni ze swojej postawy. Cieszy przede wszystkim spełniony przedsezonowy warunek zakładający awans do fazy play-off i spokojne utrzymanie się w lidze, a więc to czego nie udało się rok temu. W ostatniej serii gier Norwid powalczy o jak najwyższą pozycję po rundzie zasadniczej. Ich rywalem będzie KPS Siedlce.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Ślepsk Suwałki 2:3 (21:25,22:25,25:21,25:23,13:15)

Krystian Natoński, cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px