Banner Top

Bezbramkowy remis Rakowa z Dinamo Batumi

Raków Częstochowa rozegrał drugi mecz sparingowy podczas obozu przygotowawczego w Turcji. Podopieczni Marka Papszuna tym razem zanotowali bezbramkowy remis z gruzińskim Dinamo Batumi.

We wcześniejszym spotkaniu kontrolnym ekipa czerwono-niebieskich potrafiła pokonać 2:0 węgierskiego Spartacusa.

W rywalizacji z Dinamo żadna ze stron nie umiała znaleźć drogi do bramki.

W pierwszej połowie Gruzini rozpoczęli ambitnie, stosując wysoki pressing. Częstochowianie dobrze jednak radzili sobie w obronie, z minuty na minutę przejmując inicjatywę. Najlepszą okazję do zdobycia bramki Raków miał w 44. minucie za sprawą Piotra Malinowskiego, który otrzymał podanie od Jose Embalo. Skrzydłowy RKS-u przegrał jednak pojedynek z bramkarzem rywali.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i zespół spod Jasnej Góry nadal kontrolował przebieg wydarzeń. Na boisku pojawiło się siedmiu nowych zawodników. Mimo kilku wypracowanych sytuacji beniaminek Nice 1 ligi uderzał niecelnie bądź na ich drodze stawał golkiper Dinamo. W samej końcówce swoją okazję mieli też Gruzini, ale dobrze w bramce interweniował Mateusz Kos.

Jedni i drudzy musieli zadowolić się bezbramkowym remisem, ale w meczach sparingowych wynik schodzi na dalszy plan w kontekście jak najlepszego przygotowania do sezonu ligowego i sprawdzenia różnych rozwiązań taktycznych.

Już we wtorek Raków zagra z Saburtalo Tibilisi.

RKS Raków Częstochowa - Dinamo Batumi 0:0

Skład Rakowa: Szumski (46. Kos) - Rakhmanov (46. Boateng), Góra, Niewulis (46. Mesjasz), Mondek (46. Oziębała, 87. Krzyżak), Tomalski (46. Formella), Radwański (34. Łabojko), Figiel (61. Radwański), Szczepański (46. Wójcik), Malinowski (61. Czerkas), Embalo (46. Zachara)

Krystian Natoński, Źródło: rksrakow.pl

Banner 468 x 60 px