Banner Top

Efektowne zwycięstwo Skry w sparingu

Piłkarze Skry Częstochowa rozegrali już szósty mecz sparingowy w zimowym okresie przygotowawczym, ale pierwszy na własnym boisku przy ul. Loretańskiej. Ich rywalem była trzecioligowa Soła Oświęcim, która pod Jasną Górę przyjechała w odmłodzonym składzie. Gospodarze nie mieli problemów i pewnie wygrali 5:0.

Bilans podopiecznych Pawła Ściebury w spotkaniach kontrolnych jest bardzo dobry, chociaż jak mawia klasyk wyniki nie są na tym etapie najważniejsze.

O wiele gorzej byłoby jednak, gdyby częstochowianie notowali gorsze rezultaty. Póki co, lider trzeciej ligi sprawia dobre wrażenie na miesiąc przez wznowieniem rozgrywek ligowych i z optymizmem może oczekiwać walki o awans do drugiej ligi.

Po wyjazdowych triumfach nad Garbarnią Kraków (3:0), GKS-em Bełchatów (4:2), Rozwojem Katowice (1:0) i remisie z rezerwami Legii Warszawa (1:1), ekipa Skry zagrała u siebie z Sołą Oświęcim. Rywale przyjechali w odmłodzonym składzie, ale długo dotrzymywali kroku gospodarzom. Podopieczni Piotr Ściebury pierwszą bramkę zdobyli w 43. minucie za sprawą Daniela Rumina. Jeszcze przed przerwą rezultat podwyższył Mateusz Woldan.

W drugiej połowie w zespole Skry doszło do kilku zmian. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Sebastian Rogala, a trzysta sekund później do siatki trafił Mariusz Holik. Na kwadrans przed końcem meczu wynik ustalił Rumin, który zaczął i skończył strzelanie przy Loretańskiej.

Skrzacy kolejny sparing rozegrają u siebie już w środę przeciwko Polonii Poraj (godz. 18:00).

Skra Częstochowa – Soła Oświęcim 5:0 (2:0)

Skra:
Kosut – Mastalerz, Woldan, Błaszkiewicz, Obuchowski – Napora,  Musiał, Ogłaza, Krupa, Nocoń, Nowak (40. Rumin)

II połowa:
Biegański - Olejnik, Mastalerz, Holik, Krupa (64. Marek), Kowalski, Kowalczyk, Rogala (64. Jura) , Nocoń (64. Wierus), Niedbała, Rumin