Banner Top

Pracowity okres Rakowa. Grają i pozyskują kolejnych zawodników

Okres przygotowawczy do wiosennych zmagań w Nice 1 lidze jest bardzo pracowity dla wszystkich ludzi w Rakowie Częstochowa, począwszy od piłkarzy, którzy solidnie szlifują formę na obozie w Turcji, a skończywszy na włodarzach, którzy pracują za biurkiem, wzmacniając skład.

Podopieczni Marka Papszuna tym razem rywalizowali z gruzińskim FC Saburtalo i zremisowali 1:1.

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej częstochowianie zanotowali bezbramkowy remis z Dinamo Batumi.

Wtorkowy sparing obfitował w wiele sytuacji podbramkowych. Jedni i drudzy stwarzali sobie sporo okazji, ale brakowało wykończenia. Sam mecz był bardzo wyrównany. W pierwszej połowie na listę strzelców mogli wpisać się m.in. Mateusz Zachara, który trafił w słupek oraz Adam Czerkas i Piotr Malinowski. Na uwagę zasługuje także dobra postawa w bramce Jakuba Szumskiego, który świetnie interweniował.

Pierwsza bramka w tym meczu padła w 54. minucie za sprawą Krystiana Wójcicka. Piłkę do gry wprowadził z autu Jakub Łabojko, a przedłużył ją Adam Mesjasz. Pomocnik Rakowa uderzył bez zastanowienia i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. To mocno zdeterminowało Gruzinów, którzy coraz mocniej zaczęli naciskać. Niespełna dwadzieścia minut później doprowadzili do remisu, pokonując Mateusza Kosa, który nie miał zbyt wiele do powiedzenia.

W samej końcówce więcej szans miała ekipa Marka Papszuna. Szczęścia brakowało jednak Wójcikowi, Mesjaszowi oraz Jose Embalo. To jednak rywale mogli zadać decydujący cios, bowiem w ostatniej akcji po strzale jednego z zawodników piłka odbiła się od poprzeczki. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 1:1.

W Turcji znajduje się większość piłkarzy Rakowa, poza tymi, którzy są kontuzjowani tak jak Lukas Duriska i Tomas Petrasek, ale także brakuje tych, którzy dopiero niedawno związali się z klubem z ul. Limanowskiego. Mowa tu o Kamilu Kościelnym, który na zasadzie definitywnego transferu odszedł z Wigier Suwałki i zasilił barwy czerwono-niebieskich. 26-letni obrońca grał wcześniej w takich klubach jak Stal Mielec, Resovia Rzeszów, Siarka Tarnobrzeg i Radomiak Radom. To już siódmy piłkarz pozyskany w przerwie zimowej przez Raków.

RKS Raków Częstochowa - FC Saburtalo 1:1 (0:0)