Banner Top

Echa konferencji prasowej Skry. „Presji nie ma, ale chcemy awansu”

W środę 7 marca w siedzibie klubu przy ul. Loretańskiej odbyła się konferencja prasowa Skry Częstochowa z udziałem sztabu szkoleniowego, zawodników oraz działaczy. Przedstawiono założenia związane z rundą wiosenną rozgrywek trzeciej ligi, która rusza już w najbliższy weekend, a której Skra jest liderem.

Ponadto został poruszony wątek dalekosiężnych planów związanych ze szkoleniem młodzieży, którego najlepszym owocem jest Mikołaj Biegański – obecnie rezerwowy bramkarz pierwszego zespołu, młodzieżowy reprezentant Polski.

Włodarze wypowiedzieli się także na temat potencjalnego awansu do drugiej ligi, sugerując, że nie wywołują presji z tym związanej, ale nie boją się wyzwań i są gotowi na przeskok do wyższej klasy rozgrywkowej. To samo podkreślił sztab szkoleniowy z zawodnikami, który przygotowuje się już do sobotniego ligowego starcia na wyjeździe z rezerwami Miedzi Legnica.

Skra Częstochowa po rundzie jesiennej jest na pierwszym miejscu w tabeli trzeciej ligi. Ma trzy punkty przewagi nad drugą Stalą Brzeg oraz trzecią Ślęzą Wrocław. Dotychczas podopieczni Pawła Ściebury, który zastąpił w przerwie zimowej Jakuba Dziółkę, stracili zaledwie sześć bramek.

Krystian Natoński, cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px