Banner Top

Czas na poważne granie! AZS rozpoczyna walkę w półfinałach

To co było śmiało można uznać za rozgrzewkę przed decydującą fazą rozgrywek siatkarskiej pierwszej ligi, która wkracza na ostatnią prostą. Przed nami już etap półfinałowych zmagań na zapleczu PlusLigi, w których AZS Częstochowa zmierzy się z Krispolem Września. Pierwszy mecz już w najbliższą sobotę.

Po rundzie zasadniczej częstochowianie zajęli pierwsze miejsce, natomiast wrześnianie uplasowali się na czwartej pozycji.

W ćwierćfinałach podopieczni Krzysztofa Stelmacha zgodnie z planem w trzech meczach pokonali TSV Sanok i zameldowali się w następnej rundzie. O wiele trudniejsze zadanie miał Krispol, który rywalizował z piątą Stalą Nysa. Ekipa Mariana Kardasa stanęła jednak na wysokości zadania, wygrywając jedno spotkanie u siebie i dwa na parkiecie rywali.

W drugiej parze półfinałowej Lechia Tomaszów Mazowiecki zmierzy się niespodziewanie z AGH Kraków. Wszystkich kibiców pod Jasną Górą interesuje jednak rywalizacja AZS-u z Krispolem. W fazie zasadniczej dwukrotnie lepsi byli częstochowianie, który w Hali Polonia wygrali bez straty seta, natomiast na wyjeździe zwyciężyli po tie-breaku, mimo, że przegrywali już 0:2. Przyjezdni będą chcieli zatem zrewanżować się akademikom, ale ci kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i nie zamierzają przerwać świetnej passy.

Warto podkreślić, że w półfinałach gra się do dwóch wygranych – zamiast do trzech. To z pewnością wywołuje sporo kontrowersji, bowiem limit błędów jest w tym momencie ograniczony do minimum. To jeszcze bardziej podgrzewa atmosferę przed sobotnim starciem, które AZS koniecznie musi wygrać, aby spróbować zapewnić sobie awans do finału tydzień później we Wrześni. Oba zespoły mogą ewentualnie wrócić na trzecie spotkanie do Częstochowy w przypadku remisu 1-1.

Biało-zieloni liczą na spory doping kibiców, bowiem rozgrywki wkraczają już w decydującą fazę. Zapowiada się ciekawe widowisko. Początek rywalizacji w sobotę o godz. 17:00.