Banner Top

Rusza wreszcie Nice 1 liga z udziałem Rakowa! Na pierwszy ogień GKS Katowice

To już ten moment! Nadszedł czasu wiosennej inauguracji rozgrywek Nice 1 ligi z udziałem Rakowa Częstochowa. Po wielotygodniowych przygotowaniach, treningach, meczach kontrolnych i przełożonym spotkaniu z Chojniczanką Chojnice fani RKS-u wreszcie doczekają się walki o ligowe punkty. Pierwszym rywalem nie kto inny jak GKS Katowice z dobrze znanym pod Jasną Górą trenerem Dziółką w roli asystenta.

Dużo zostało już powiedziane oraz napisane na temat sparingów, obozu przygotowawczego w Turcji oraz transferów zawodników.

Jeżeli do tego dodamy montaż oświetlenia na stadionie przy ul. Limanowskiego, efektowną prezentację zespołu – to śmiało można stwierdzić, że okres zimowy był bardzo intensywny dla wszystkich pracowników Rakowa. To wszystko nie jest jednak w stanie zastąpić długo oczekiwanej ligowej rywalizacji.

Głód piłki w Częstochowie jest o tyle duży, ponieważ ubiegłotygodniowe starcie w Chojnicach zostało przełożone na inny termin ze względu na panujące wówczas mrozy. Obecnie temperatura powietrza jest o wiele lepsza, toteż nic nie stanie na przeszkodzie, aby w sobotę o godz. 17:45 rozegrać ciekawe widowisko.

GKS Katowice również nie miał okazji wybiec na murawę tydzień temu w Niepołomicach ze względu na aurę. Obecnie katowiczanie są na dziewiątej lokacie i do Rakowa, który jest czwarty tracą cztery oczka. Jeżeli ekipa ze stolicy Górnego Śląska chce włączyć się do walki o awans musi koniecznie regularnie inkasować zwycięstwa. Kibice tej drużyny wierzą, że tak się stanie już w sobotę. Innego zdania są sympatycy RKS-u. Podopieczni Marka Papszuna obecnie mają trzy punkty straty do lidera z Chojnic. Inauguracja rozgrywek ligowych po tak długiej przerwie powoduje, że ciężko oszacować dyspozycję jednych i drugich. Wszystko zweryfikuje boisko.

W pierwszym starciu obu drużyn GKS wygrał na Limanowskiego z Rakowem 3:1. Smaczku rewanżowej rywalizacji dodaje postać Jakuba Dziółki, który w przerwie zimowej został mianowany asystentem pierwszego trenera Gieksy, wcześniej z powodzeniem pracując w Skrze Częstochowa, z którą skończył rundę jesienną w trzeciej lidze na pierwszym miejscu.

Nowa runda, nowe twarze, ale cele pozostają te same – Raków jako beniaminek Nice 1 ligi chce kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa i być może pokusić się o niespodziankę na koniec sezonu. Wszak hasło „Walczymy o więcej” musi coś znaczyć.

Początek rywalizacji w sobotę o godz. 17:45.

Krystian Natoński, cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px