Banner Top

Marsz po drugą ligę czas zacząć! Skra gra w Legnicy z rezerwami Miedzi

Kibice piłki nożnej w Częstochowie mogą powoli szykować się na wielkie emocje, bowiem w najbliższy weekend wreszcie nasze dwie najlepsze drużyny wkraczają do gry. Raków walczący o awans do Lotto Ekstraklasy zmierzy się w Katowicach z GKS-em, natomiast w trzeciej lidze Skra Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Miedzi Legnica.

Skra rozpoczyna zatem bój o obronę fotelu lidera i awans do drugiej ligi.

Po rundzie jesiennej częstochowianie mają trzy punkty przewagi nad drugą Stalą Brzeg i zaledwie sześć straconych bramek. W klubie przy ul. Loretańskiej jasno mówią o tym, że nie ma absolutnej presji związanej z awansem, ale to nie znaczy, że klub nie chce tego dokonać.

W przerwie zimowej doszło do jednej bardzo ważnej zmiany. Pierwszym trenerem nie jest już Jakub Dziółka, który postanowił przenieść się do swojego macierzystego klubu – GKS-u Katowice, gdzie został asystentem pierwszego szkoleniowca. Jego następcą w Skrze został jego dotychczasowy asystent, Paweł Ściebura. Młody opiekun częstochowskiego zespołu udanie przepracował okres przygotowawczy ze swoimi zawodnikami, o czym świadczą wyniki meczów sparingowych. Nie doszło do rewolucji kadrowej. Z drużyny odszedł Robert Brzęczek, który postanowił zawiesić swoją karierę, natomiast do Częstochowy wrócił Karol Tomczyk, który ostatnio grał w szóstej lidze niemieckiej.

W sobotę Skra zagra w 18. kolejce na wyjeździe z rezerwami Miedzi Legnica. W pierwszym starciu obu zespołów częstochowianie wyraźnie wygrali 4:0, ale to spotkanie odbyło się na początku sierpnia, a więc bardzo dawno temu. Bardzo ważne jest, aby rundę wiosenną zacząć pomyślnie i pokusić się o zwycięstwo. Tych odniesionych w delegacji zdecydowanie brakowało jesienią. Być może uda się ten trend odwrócić teraz. Legniczanie są dopiero na trzynastej lokacie i mają tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Można jednak spodziewać się, że na starcie z liderem tabeli zmobilizują się.

Początek rywalizacji w sobotę o godz. 15:00.

Krystian Natoński, cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px