Banner Top

Efektowny triumf AZS-u Częstochowa! Finał coraz bliżej!

Siatkarze AZS-u Częstochowa uczynili milowy krok w stronę awansu do finału rozgrywek pierwszej ligi. W sobotnie popołudnie wygrali we własnej hali z Krispolem Września 3:0 i potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa, aby móc cieszyć się z upragnionego sukcesu.

Półfinałowa rywalizacja toczy się zaledwie do dwóch wygranych, toteż limit błędów jest bardzo ograniczony.

W sobotę w hali na Zawodziu zjawiła się spora grupa kibiców, aby wesprzeć swoich siatkarzy. Częstochowianie w ćwierćfinale pewnie pokonali TSV Sanok, natomiast Krispol w czterech meczach uporał się ze Stalą Nysa. Prawdziwe granie miało rozpocząć się właśnie teraz.

Pierwszy set miał być zwiastunem niesamowitych emocji. Biało-zieloni prowadzili dwukrotnie różnicą kilku punktów, ale za każdym razem ekipa Mariana Kardasa odrabiała straty. W samej końcówce goście wsparci kilkudziesięcioosobową grupą fanów z Wrześni mieli nawet piłkę setową, ale Wojciech Kazimierczak zaserwował w siatkę. Chwilę później kontratak wykorzystał Bartosz Bućko, który następnie popisał się skutecznym blokiem i dał prowadzenie w meczu akademikom.

Wydawało się, że to dopiero początek wielkich emocji, a tymczasem kibice byli świadkami bardzo jednostronnej rywalizacji w dalszej fazie. W drugim oraz trzecim secie dominacja AZS-u była bardzo duża, wręcz olbrzymia. Częstochowianie byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i zademonstrowali pokaz siły, udowadniając, że nieprzypadkowo wygrali w cuglach rundę zasadniczą.

Efektowne zwycięstwo 3:0, osiemnaste z rzędu, powoduje, że w najgorszym wypadku podopieczni Krzysztofa Stelmacha wrócą na trzeci mecz do Częstochowy. Można jednak spodziewać się, że biało-zieloni postarają się zapewnić sobie awans do finału już za tydzień we Wrześni. W drugim półfinale Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała AGH Kraków 3:1.

AZS Częstochowa – Krispol Września 3:0 (26:24,25:15,25:17)