Banner Top

Porażka Skry z rezerwami (?) Miedzi

W minioną sobotę piłkarze Skry Częstochowa zainaugurowali rundę wiosenną w rozgrywkach trzeciej ligi. Pierwszym rywalem podopiecznych Pawła Ściebury był na wyjeździe zespół rezerw (?) Miedzi Legnica. Tak naprawdę na boisku w przeważającej liczbie zaprezentowali się zawodnicy z pierwszej drużyny, stąd końcowy wynik 3:1 dla gospodarzy.

Sugerując się wyłącznie tabelą faworytami byli z pewnością częstochowianie, którzy są liderem rozgrywek, natomiast legniczanie znajdowali się tuż nad strefą spadkową.

Boisko zweryfikowało wszystko, bowiem w barwach Miedzi zaprezentowało się aż siedmiu piłkarzy z pierwszego zespołu, który na co dzień występuje w Nice 1 lidze. To musiało zrobić różnicę.

Gospodarze już w 19. minucie objęli prowadzenie. Częstochowianie ambitnie walczyli i jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu za sprawą Daniela Rumina. Wydawało się, że obie drużyny zejdą do szatni z rezultatem remisowym, ale miejscowi zdążyli ponownie trafić do siatki. W drugiej połowie Skra długo walczyła o korzystny wynik, ale decydujący cios zadali zawodnicy Miedzi, którzy w samej końcówce przypieczętowali triumf 3:1.

To dopiero druga porażka Skrzaków w tym sezonie. Niestety wzmocnieni legniczanie okazali się zbyt silni. W następnej kolejce ekipa Pawła Ściebury zagra u siebie z Rekordem Bielsko-Biała i należy mieć nadzieję, że szybko powetuje sobie straty z 18. serii gier.

Miedź II Legnica – Skra Częstochowa 3:1 (2:1)