Banner Top

Skra mierzy się ze słabeuszem. Zwycięstwo czymś koniecznym

  • Published in cz.Sport

W 24. kolejce trzeciej ligi piłkarze Skry Częstochowa zagrają na wyjeździe z fatalnie spisującym się Pniówkiem Pawłowice Śląskie, który na wiosnę zdobył zaledwie dwa punkty i walczy o utrzymanie. W sobotę podopieczni Pawła Ściebury będą zdecydowanym faworytem i brak zwycięstwa będzie oznaczał, że u Skrzaków dzieje się źle.

W środku tygodnia częstochowianie odrobili zaległości i tylko zremisowali bezbramkowo u siebie z Rekordem Bielsko-Biała.

Ten mecz należał do tych z gatunku „strata punktów na własne życzenie”, bowiem Skra kolejny raz na wiosnę zamiast triumfu mogła ubolewać nad niemocą strzelecką. W doliczonym czasie gry Daniel Rumin nie wykorzystał karnego i zamiast radości panował smutek.

Należy mieć nadzieję, że ten trend szybko się zmieni. W innym przypadku Skra za chwilę może stracić szansę na pierwsze miejsce w tabeli. Obecnie podopieczni Pawła Ściebury są na czwartej lokacie i tracą cztery oczka do lidera z Polkowic. W sobotę rywalem Skrzaków będzie Pniówek Pawłowice Śląskie, który plasuje się na czternastej pozycji i ma oczko przewagi nad strefą spadkową.

W rundzie wiosennej Pniówek przegrał u siebie z rezerwami Zagłębia Lubin 1:2, na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław 0:2, zremisował u siebie z Gwarkiem Tarnowskie Góry 0:0 oraz Unią Turza Śląska 1:1, a także poległ na wyjeździe z Piastem Żmigród 0:2 i Stilonem Gorzów 0:6. To sprawia, że częstochowianie są faworytem w sobotnim starciu. W pierwszym meczu obu drużyn Skra wygrała skromnie 1:0, ale w obliczu ostatnich wydarzeń zwycięstwo w każdych rozmiarach będzie mile widziane.

Początek rywalizacji o godz. 16:00.

Krystian Natoński, cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px