Banner Top

Trudny wyjazd Skry

Już w sobotę o godz. 13:00 piłkarze Skry Częstochowa zagrają spotkanie w ramach 28. kolejki rozgrywek trzeciej ligi. Podopieczni Pawła Ściebury wybiorą się do Lubina na mecz z rezerwami tamtejszego Zagłębia. W pierwszym starciu obu drużyn na jesieni częstochowianie wygrali skromnie 1:0. Nikt nie miałby nic przeciwko, aby udało się powtórzyć ten scenariusz.

Napisać, że Skra w tym sezonie spisuje się w kratkę na wyjazdach to jak nic napisać. O tym zostało już wspomniane wielokrotnie i za każdym razem kiedy częstochowski zespół udaje się na mecz poza własnym boiskiem, wówczas z czystej powinności należy o tym przypomnieć.

W poprzedniej kolejce Skra rozgromiła u siebie Piast Żmigród aż 5:0 i do prowadzącego Gwarka Tarnowskie Góry traci tylko jeden punkt. Lubinianie plasują się na dziewiątej lokacie, wygrywając w poprzednim tygodniu na wyjeździe ze Stilonem Gorzów 3:1. Gospodarze najbliższej rywalizacji grają bez presji i nawet bez wsparcia zawodnikami z pierwszej drużyny mogą wysoko zawiesić poprzeczkę. Częstochowianie przekonali się o tym w rundzie jesiennej. Co prawda ekipa wówczas Jakuba Dziółki wygrała skromnie 1:0, ale Zagłębie postawiło bardzo twarde warunki i był to jeden z najtrudniejszych meczów dla Skry w tym sezonie.

Miejmy nadzieję, że Skrzacy sprostają roli faworyta i zainkasują bezcenne trzy oczka w walce o awans do drugiej ligi. Początek konfrontacji w sobotę o godz. 13:00.

Krystian Natoński, cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px