Banner Top

Szlagierowy mecz na Lorecie. Emocji nie zabraknie

Ależ to może być mecz! W 29. kolejce trzeciej ligi Skra Częstochowa zagra u siebie ze Ślęzą Wrocław. W tabeli ekipa Pawła Ściebury jest wiceliderem z takim samym dorobkiem co KS Polkowice, natomiast wrocławianie plasują się na piątym miejscu i dla nich to ostatni dzwonek, aby powalczyć o awans do drugiej ligi.

Niesamowite emocje towarzyszą wszystkim, którzy śledzą w tym sezonie zmagania w rozgrywkach trzeciej ligi z udziałem Skry.

Częstochowianie razem z innymi, co najmniej pięcioma drużynami są zaangażowani w walkę o awans do drugiej ligi i niewykluczone, że wszystko rozstrzygnie się dopiero w ostatniej serii gier.

Zanim do tego dojdzie, to czekają nas emocje w 29. kolejce. Na stadion przy ul. Loretańskiej zawita Ślęza Wrocław, która plasuje się na piątym miejscu i do prowadzącej dwójki w tabeli traci siedem oczek. To zatem ostatnia szansa dla ekipy ze stolicy Dolnego Śląska, aby nie odpaść z wyścigu o awans. Przyjezdnych będzie interesować tylko zwycięstwo, ale podobnie myśli Skra, która w każdej chwili może objąć samodzielnie fotel lidera.

W pierwszym starciu obu drużyn padł remis 1:1. Taki wynik w rewanżu nikogo nie zadowoli, a na pewno nie podopiecznych Pawła Ściebury, którzy przed własną publicznością przyzwyczaili już do efektownym zwycięstw. Specyficzna sztuczna nawierzchnia i stosunkowo niewielkie boisko powoduje, że wiele drużyn po prostu nie potrafi poradzić sobie z dodatkowo świetnie zorganizowanym zespołem Skry. Wrocławianie przegrali ostatnio u siebie ze Stilonem Gorzów, natomiast częstochowianie pokonali na wyjeździe rezerwy Zagłębia Lubin.

Skrzacy liczą na kolejny znakomity występ Daniela Rumina, który jest liderem klasyfikacji strzelców w trzeciej lidze. Zwycięstwo częstochowskiego zespołu praktycznie wyeliminuje wrocławian z dalszej walki o awans, natomiast im samym pozwoli umocnić się w czubie tabeli. Warto więc wybrać się na ten ciekawie zapowiadający się mecz.

Początek rywalizacji w sobotę o godz. 17:00.

Krystian Natoński, cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px