Banner Top

Raków kończy świetny sezon. W niedzielę ostatni akord

  • Published in cz.Sport

Przed rozgrywkami wszyscy drżeli, aby ostatni mecz w sezonie nie był pożegnaniem z Nice 1 ligą. W trakcie rozgrywek wszyscy mieli nadzieję, że ostatni mecz w sezonie... będzie pożegnaniem z Nice 1 ligą, co mogłoby oznaczać awans do Lotto Ekstraklasy. Koniec końców Raków pogodzi wszystkich i usadowi się w okolicach środka tabeli.

Bez względu na wynik ostatniego starcia w tym sezonie, można i trzeba stwierdzić, że beniaminek z nawiązką wywiązał się ze swoich założeń i spełnił podstawowy warunek jakim jest utrzymanie się w gronie pierwszoligowców.

Oczywiście apetyty rosły w miarę jedzenia i trzecia lokata na koniec roku rozbudziła nastroje wśród kibiców RKS-u. Częstochowianie niemal do samego końca walczyli o awans, który ostatecznie padł łupem Miedzi Legnica i Zagłębia Sosnowiec.

Podopieczni Marka Papszuna w niedzielę zmierzą się u siebie z Pogonią Siedlce. O ile czerwono-niebiescy zagrają już wyłącznie o prestiż, o tyle przyjezdni mają nóż na gardle, bowiem zajmują ostatnie bezpieczne miejsce dające utrzymanie. Siedlczanie mają tylko punkt przewagi nad pozycją barażową oraz dwa oczka więcej od strefy spadkowej. W przypadku braku zwycięstwa pod Jasną Górą, będą musieli nerwowo patrzeć na wyniki innych spotkań.

Raków powinien jednak skupić się na sobie i jak najlepiej zakończyć ten sezon, aby kibice mogli wspominać go z uśmiechem na ustach. Co ciekawe, przy bilansie pięciu wygranych, sześciu remisów oraz pięciu porażek drużyna RKS-u ma szansę po niedzielnej konfrontacji wyjść na plus z bilansem domowych spotkań. To istotne, ponieważ w tym sezonie Raków lepiej grał na wyjazdach i kibice często musieli cieszyć się z trzech punktów śledząc zmagania swojego zespołu w relacjach telewizyjnych lub radiowych. Należy mieć nadzieję, że teraz sympatycy częstochowskiego zespołu licznie zawitają na obiekt przy Limanowskiego, aby zobaczyć na żywo triumf swojej ekipy.

Przy dobrym układzie spotkań w ostatniej kolejce Raków ma nawet szansę zakończyć sezon na trzecim miejscu, co byłoby wielkim sukcesem. Początek rywalizacji z Pogonią Siedlce o godz. 12:45. W pierwszym starciu obu drużyn RKS wygrał 3:0.

Krystian Natoński, cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px