Banner Top

Wygrać u "Zdzichów". Skra gra pierwszy z trzech finałów!

  • Published in cz.Sport

We wtorek 5 czerwca piłkarze Skry Częstochowa zagrają pierwszy z trzech finałów w drodze do upragnionego awansu do drugiej ligi. W 32. kolejce podopieczni Pawła Ściebury wybiorą się do Zdzieszowic na mecz z Ruchem. Zwycięstwo lub remis pozwoli im wrócić na fotel lidera.

Wyniki w tej kolejce dobrze ułożyły się dla częstochowian.

Swój mecz przegrali piłkarze KS Polkowice, natomiast w bezpośrednim starciu Gwarek Tarnowskie Góry zremisował ze Stalą Brzeg. Jedynie Ślęza Wrocław zainkasowała zwycięstwo i to właśnie ekipa ze stolicy Dolnego Śląska jest w tym momencie liderem tabeli z punktem przewagi nad Skrą.

Częstochowianie we wtorek wybiorą się do Zdzieszowic. Ich rywalem będzie tamtejszy Ruch, który plasuje się na siódmym miejscu i postara się dołożyć swoje trzy grosze w walce o awans. Czy „Zdzichom” uda się namieszać? W pierwszym starciu obu drużyn Skra pewnie wygrała u siebie 3:0. Wiemy jednak doskonale, że na wyjazdach piłkarze z Loretańskiej tracą nieco na swojej wartości. To nie znaczy, że Skrzacy są na straconej pozycji. Wręcz przeciwnie. Sami zainteresowani doskonale zdają sobie sprawę z sytuacji w jakiej się znajdują. Wszystko spoczywa w ich rękach oraz nogach, a nawet remis zapewni im pierwsze miejsce w tabeli na dwie kolejki przed końcem sezonu.

Terminarz sprzyja Skrze, która rozgrywki skończy na własnym boisku, a wcześniej zmierzy się w Głubczycach z ostatnią w tabeli Polonią. Starcie z Ruchem urasta zatem do rangi meczu „za sześć punktów” albo jak kto woli do rangi „meczu o awans”. W poprzedniej kolejce Skra wygrała u siebie ze Stilonem Gorzów 2:0, natomiast Ruch zremisował w Zabrzu z rezerwami Górnika 2:2.

To już ostatnia prosta w walce o awans. Emocje sięgają zenitu, a balonik jest niesamowicie pompowany. Nie może jednak być inaczej. Skra rozegra we wtorek pierwszy z trzech finałów i oby do dwóch kolejnych przystępowała w roli lidera.

Początek rywalizacji we wtorek o godz. 18:00.

Krystian Natoński, cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px