Banner Top

Dawid Murek wraca do AZS-u Częstochowa!

  • Published in cz.Sport

Włodarze AZS-u Częstochowa wreszcie ogłosili pierwszy transfer przed nowym sezonem 2018/2019. Do zespołu Akademików po kilku latach przerwy wraca nie kto inny jak Dawid Murek!

Dla legendy polskiej siatkówki oraz częstochowskiego AZS-u to już drugi powrót pod Jasną Górę. To właśnie w Częstochowie ten wielce utytułowany siatkarz zaczynał poważną karierę i zdobywał pierwsze laury takie jak mistrzostwa Polski i Puchar Polski.

Następnie Murek zdecydował się na zagraniczne wojaże. Grał m.in. we Włoszech oraz Grecji, będąc jednocześnie ostoją reprezentacji Polski. W barwach młodzieżowych zdobył mistrzostwo świata i Europy. Przed sezonem 2009/2010 wrócił do AZS-u, gdzie spędził kilka lat w trakcie których zdobył Puchar Challenge - jedyne europejskie trofeum, które biało-zieloni mają w swojej gablocie, a drugie dla polskiej siatkówki. Sam zainteresowany został wybrany MVP finałowego starcia z Politechniką Warszawa.

Kiedy okazało się, że Murek odchodzi z Częstochowy, wydawało się, że karierę zakończy gdzieś indziej. Jego ostatnimi klubami były grające w PlusLidze Łuczniczka Bydgoszcz oraz Stocznia Szczecin. Ci drudzy nie widzieli jednak Murka w kadrze na kolejny sezon, toteż 41-latek długo nie zastanawiał się i postanowił wrócić na stare śmieci.

Nominalny przyjmujący będzie grał na pozycji libero i z pewnością będzie stanowił dużą wartość dla mniej doświadczonych kolegów. Niedługo powinniśmy przekonać się kto jeszcze dołączy do AZS-u, wszak z zespołu odeszło wielu zawodników z trenerem Krzysztofem Stelmachem na czele.

Krystian Natoński, cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px