Banner Top

Za miesiąc finał MIMP. O złoto pojadą Drabik, Smektała, Kubera, Gruchalski

3 sierpnia (piątek) w Częstochowie poznamy tegorocznego Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski. Złota wywalczonego przed rokiem w Rybniku bronił będzie reprezentant Fogo Unii Leszno - Bartosz Smektała.

Ubiegłoroczny finał rozegrany został 15 lipca w Rybniku. Triumfował wówczas Bartosz Smektała przed Dominikiem Kuberą i Kacprem Woryną, który brązowy medal zapewnił sobie w biegu dodatkowym, kiedy pokonał Oskara Polisa.

Dopiero szóste miejsce zajął Maksym Drabik, któremu defekt odebrał walkę o medale. Poza Woryną i Polisem, którzy są już seniorami, pozostali staną przed kolejną szansą na wywalczenie krążków w krajowym czempionacie.

To drugi finał MIMP w Częstochowie w ostatnich latach. Poprzedni w 2016 roku wygrał sensacyjnie Daniel Kaczmarek, który pogodził faworytów - Pawła Przedpełskiego, Bartosza Smektałę i Krystiana Pieszczka. Leszczyńskiemu zawodnikowi z Get Well Toruń obiekt przy ul. Olsztyńskiej pasuje, ale i Smektała radzi sobie tutaj bardzo dobrze, co potwierdził tylko w ostatnim meczu PGE Ekstraligi. Za faworyta mimo wszystko uważać trzeba Maksyma Drabika, a gospodarze chcieliby z pewnością, by sporo namieszał jedyny w stawce reprezentant gospodarzy - Michał Gruchalski.

Tegoroczna stawka finalistów jest piekielnie mocna. Niespodzianką można nazwać tylko obecność Mateusza Bartkowiaka, a brak Rafała Karczmarza. W finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski zobaczymy dwunastu reprezentantów klubów z PGE Ekstraligi oraz czterech z Nice 1. Ligi Żużlowej. W gronie rezerwowych znaleźli się Patryk Rolnicki i Wiktor Trofimow.

Lista uczestników finału:
1. Michał Gruchalski (forBET Włókniarz Częstochowa)
2. Oskar Bober (Speed Car Motor Lublin)
3. Patryk Wojdyło (Betard Sparta Wrocław)
4. Alan Szczotka (Cash Broker Stal Gorzów)
5. Mateusz Bartkowiak (Cash Broker Stal Gorzów)
6. Sebastian Niedźwiedź (Falubaz Zielona Góra)
7. Jakub Miśkowiak (Orzeł Łódź)
8. Kamil Wieczorek (MRGARDEN GKM Grudziądz)
9. Hubert Czerniawski (Cash Broker Stal Gorzów)
10. Igor Kopeć-Sobczyński (Get Well Toruń)
11. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin)
12. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)
13. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
14. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)
15. Robert Chmiel (ROW Rybnik)
16. Daniel Kaczmarek (Get Well Toruń)
17. Patryk Rolnicki (Grupa Azoty Unia Tarnów)
18. Wiktor Trofimow (Stainer Unia Kolejarz Rawicz)

cz.info.pl, Konrad Cinkowski, foto: Waldemar Deska

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px