Banner Top

AZS: Finalizujemy rozmowy ze sponsorami i zawodnikami, czekając na wieści z Urzędu Miasta

  • Published in cz.Sport

Wciąż nieznana jest przyszłość AZS-u Częstochowa, który walczy o możliwość startu w siatkarskiej I lidze. Klub przekazał w piątkowym oświadczeniu, że wciąż brakuje oficjalnego stanowiska Urzędu Miasta dotyczącego kwestii zwrotu dotacji i wsparcia na nadchodzący sezon.

Włodarze jednak nie zamierzają czekać i finalizują rozmowy ze sponsorami i zawodnikami.

Zarząd Klubu Sportowego AZS Częstochowa S. S. A. niniejszym informuje o sytuacji Klubu na dzień 10-tego sierpnia 2018 roku.
Wobec braku oficjalnego stanowiska Urzędu Miasta co do planów dotyczących zarówno kwestii zwrotu dotacji z 2017 roku, jak i przedstawienia stanowiska dotyczącego poziomu wsparcia Klubu w roku bieżącym, sytuacja AZS-u Częstochowa stała się wprost zależna od rozmów z aktualnymi jak i potencjalnymi sponsorami Klubu.

Z żalem zawiadamiamy, że pasywność lokalnych włodarzy i zwlekanie z oficjalnymi decyzjami, wpływa niezmiernie negatywnie zarówno na rozmowy ze sponsorami jak i zawodnikami. Mamy jednak nadzieje, że sytuacja ta ulegnie zmianie i nadejdzie dzień w którym AZS Częstochowa przestanie być na mapie naszego Miasta pionkiem w politycznej grze. Na chwilę obecną należy uznać, że Promocja Miasta przez Siatkówkę w postaci lokalnych drużyn nie jest w strategii Częstochowy istotna. Należy zaznaczyć, że podczas rozmów z wielkimi firmami spoza Częstochowy które Klub prowadzi od początku minionego sezonu, niniejsza sytuacja jest kuriozalna. Niezmiernie trudno tłumaczyć potencjalnym tytularnym partnerom Klubu brak współpracy z lokalnymi władzami, które w innych Miastach jest standardem. Najwyraźniej fantastyczne wyniki sportowe to za mało na poważne traktowanie.

Szeroko zakrojone rozmowy na poziomie finansowania Klubu w strategicznym wymiarze przebiegają jednak pozytywnie i mogą zakończyć się osiągnięciem znakomitych porozumień. Do ich pomyślnego finału potrzebne jest jednak ostateczne i jasne stanowisko Miasta.

Biorąc pod uwagę proces licencyjny, który w przypadku AZS-u Częstochowa został wydłużony do 31 sierpnia bieżącego roku, została podjęta decyzja o rozpoczęciu przygotowań wraz z początkiem najbliższego tygodnia.

Efektem finalizującym wszelkie rozmowy ze sponsorami i zawodnikami będzie uzyskanie licencji na sezon 2018/2019. Dokładamy wszelkich starań, aby ten fakt nastąpił w jak najszybszym terminie.

Klub wciąż ma ogromne szanse na wejście w nowy sezon z czystą kartą, zbudowanie bardzo silnej kadry na najbliższe rozgrywki i tworzenie strategii na kolejne lata z silnymi sponsorami. Potrzeba jednak zaangażowania wszystkich zainteresowanych istnieniem AZS-u na mapie Częstochowy, o co serdecznie apelujemy.

Z poważaniem,
Zarząd Klubu Sportowego
AZS Częstochowa S. S. A.

cz.info.pl, Konrad Cinkowski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px