Banner Top

Kiedyś grał w AZS-ie, teraz poprowadził Trentino Volley do KMŚ!

• Published in cz.Sport

Cztery finałowe sety rozstrzygnęły nam o losach Klubowego Mistrzostwa Świata. W najważniejszym pojedynku częstochowskiego weekendu z wielką siatkówką - Trentino Volley pokonało Cucine Luve Civitanova i zgarnęło najważniejsze tegoroczne trofeum.

Niestety, nie poszło w Częstochowie polskiemu rodzynkowi.

Klubowe Mistrzostwa Świata rozpoczęły się pod koniec listopada meczami eliminacyjnymi w Płocku oraz Rzeszowie. W pierwszej z tych miejscowości w grupie "A" najlepiej radziła sobie ekipa Cucine Luve Civitanova, która wygrała trzy z trzech swoich spotkań, pokonując Fakieł Noy Urengoj, Zenit Kazań oraz PGE Skrę Bełchatów. Podopieczni Roberto Piazziego zdobyli ledwie punkt za ugranie tie-breaka z Fakiełem.

Rywalizacja w rzeszowskiej Hali Podpromie również miała swojego dominatora, bowiem Trentino Volley zdobyło hat-trick zwycięstw i ze stratą ledwie jednego seta zapewniło sobie wyjazd do Częstochowy. Z pięcioma punktami awansowała także Asseco Resovia Rzeszów, która pokonała Sada Cruzeiro i Khatam Ardakan.

Czwórka półfinalistów spotkała się w Hali Sportowej Częstochowa w sobotę. Cucine Lube Civitanova trafiło na Asseco Resovię Rzeszów i pokonało polską ekipę 3:1, zaś Trentino Volley takim samym wynikiem uporało się z Fakieł Nowy Urengoj. Niestety, w meczu o brąz jedyna w rozgrywkach decydujących polska ekipa znów uległa rywalowi i Fakieł wygrywając 3:1 zapewnił sobie brązowe medale, które odebrał kilka minut przed godziną 23.

W ostatnim (i najważniejszym) meczu klubowego mundialu spotkały się dwie najlepsze drużyny turnieju – obie z Włoch. „Wewnętrzna” walka zespołów z półwyspu Apenińskiego rozgrzała ponad pięć tysięcy fanów zgromadzonych do granic możliwości. Od pierwszej do ostatniej piłki tego spotkania zawodnicy zaprezentowali wszystko, co najlepsze w światowej siatkówce. Ostatecznie górą okazali się być siatkarze Trentino Volley, którzy pokonali Cucine Lube 3:1. Jednym ze złotych chłopaków jest Srećko Lisinac, który w przeszłości grywał w biało zielonych barwach. - Bardzo miło wrócić do hali, gdzie rozpoczęła się moja przygoda z polską siatkówką. Wtedy ten obiekt był dopiero oddawany do użytku, ale zawsze bardzo fajnie grało mi się przy dopingu częstochowskich i bełchatowskich kibiców - mówił na łamach WP Sportowe Fakty.