Banner Top

Kolejny siatkarz opuścił Tauron AZS Częstochowa

  • Published in cz.Sport

Bardzo krótko trwała przygoda Chono Pencheva z Tauron AZS-em Częstochowa. Rozgrywający po zaledwie kilku miesiącach gry w „zielono-białych” barwach, opuścił drużynę. Jeszcze przed sezonem to właśnie ten siatkarz miał być wyróżniającą się postacią zwycięzcy 1. Ligi 2017/18.

Niestety jego dyspozycja była daleka od ideału.

Bułgar ma bardzo ciekawą przeszłość klubową. W poprzednim sezonie był on bowiem graczem Azimutu Modena, czołowej włoskiej drużyny, która z nim w składzie dotarła do półfinału Serie A1. Pomimo bardzo mało szans jakich dostawał, z racji tego iż podstawowym rozgrywającym był tam Bruno Rezende, już samo znalezienie się w takiej ekipie powinno stanowić o klasie siatkarza.

Chono Penchev zdążył wziąć udział w szesnastu spotkaniach częstochowskiego zespołu. Gracz urodzony w Płowdiwie uzyskał w nich łącznie 43 punkty, z czego było to aż 14 asów serwisowych i 16 bloków.

Po opuszczeniu klubu przez 24-latka, w AZS-ie pozostało aktualnie dwóch rozgrywających. Mowa tu o Krzysztofie Bieńkowskim, który w drużynie jest od grudnia ubiegłego roku oraz Rafale Prokopczuku. Aktualnie „Akademicy” zamykają ligową tabelę, jednak ich ostatnie zwycięstwo z BBTS-em Bielsko-Biała może oznaczać światełko w tunelu.

cz.info, Wojciech Kulak

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px